Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

W dniu dzisiejszym Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wlkp. odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 na ul. Towarowej w Gorzowie Wlkp. w celu bliższego poznania zawodu policjanta.

 W czasie pobytu na terenie gorzowskiej jednostki młodzież zapoznała się między innymi z pracą policjantów, szczególnie na stanowisku oficera dyżurnego, pomieszczeniami jakimi dysponuje jednostka, charakterem pracy każdego pionu, wyposażeniem indywidualnym funkcjonariuszy Policji.

st. sierż. Magdalena Kleist z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. przedstawiła młodzieży strukturę organizacyjną gorzowskiej jednostki i omówiła główne zagadnienia jakimi zajmują się poszczególne wydziały. Każdy miał możliwość poznać specyfikę służby technika kryminalistyki. Technik opowiadał o swojej pracy głównie przez pryzmat jego roli na miejscu zdarzenia, rodzajach i sposobie zabezpieczania śladów i dowodów a także o tym czemu służą te czynności. W trakcie prelekcji padało wiele pytań, na które policjant z chęcią odpowiadał. Uczniowie podczas wizyty zadawali wiele ciekawych pytań. Przy okazji pobytu na terenie jednostki policjanci przybliżyli pracę gorzowskich funkcjonariuszy oraz przekazali wiele cennych uwag związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich, bezpieczeństwem na drodze oraz w sieci.

Mundurowi  gorzowskiej jednostki zapowiedzieli przeprowadzenie kolejnych wspólnych działań profilaktycznych.

 

 

opracowała:

kom.Magdalena Ziętek

Wydział Prewencji

KMP w Gorzowie Wlkp.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.