Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Dwudniowe Gorzowskie Targi Edukacyjne, które rozpoczęły się we wtorek w hali OSiRu, są przeznaczone dla absolwentów podstawówek i ich rodziców. Podczas trzeciej już edycji targów młodzi gorzowianie mają okazję poznania szkół średnich oraz wyboru dalszej ścieżki edukacji i przyszłego pracodawcy.
 
- Zorganizowaliśmy te targi, abyście mogli dokonać dobrego wyboru, ważnego dla Waszej przyszłości. Mam nadzieję, że znajdziecie tu swoją przyszłą szkołę i przyszłego pracodawcę, dzięki czemu zostaniecie w Gorzowie i będziecie mieć świetną pracę – powiedział do uczestników targów prezydent Jacek Wójcicki.
Targi_Eduacyjne - DA - 54
 
Podpisano dwa listy intencyjne: Zespołu Szkół Mechanicznych o współpracy ze spółką Inneko w zawodzie technik mechanik oraz o utworzeniu pierwszej w Gorzowie klasy akademickiej w Technikum Ekonomicznym, kształcącej w zawodzie technik rachunkowości. To nowy kierunek, a klasa powstanie w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu, gdzie jest podobny profil studiów.
 
Teren targów został podzielony na strefy, w zależności od specyfiki branży i wymaganych predyspozycji od potencjalnego pracownika. Obok stoisk szkół znajdują się stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskich uczelni.

 
Targi_Eduacyjne - DA - 44
 
Podobnie jak w drugiej edycji targów, również w tym roku uczniowie uczestniczyli w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu co najmniej czterech zadań na wybranych przez siebie stanowiskach przygotowanych przez wystawców. Zadania miały charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy gry będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności manualne. Zwieńczeniem gry będzie losowanie atrakcyjnych nagród dla uczniów, które zostały ufundowane przez pracodawców.
 
Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, mogą otrzymać kompletny pakiet informacji; począwszy od tego, jakie zawody są potrzebne na lokalnym rynku pracy, jakie umiejętności i predyspozycje są niezbędne, aby wykonywać dany zawód, jakie są warunki pracy oferowane przez konkretnych pracodawców oraz w której szkole można podjąć edukację w tym zakresie.
 
Targi_Eduacyjne - DA - 21
 
W tym roku targi zostały objęte honorowym patronatem przez marszałka województwa lubuskiego oraz lubuskiego kuratora oświaty. Patronatem merytorycznym targi objęła Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, Lubuska Organizacja Pracodawców, Lubuski Klaster Metalowy oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
 
Więcej zdjeć z targów można oglądać TUTAJ.
 

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.