Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Uświadamianie młodym ludziom potencjalnych zagrożeń związanych z wakacyjnym czasem to zadanie siódmej już Konferencji Młodzieży „Wakacje bez zagrożeń”, która odbyła się we wtorek w gorzowskim amfiteatrze.
 
 - Uważajcie na siebie, na wszelkie zagrożenia, bo one czyhają. Nie bagatelizujcie reguł i przepisów – apelowała radna Grażyna Wojciechowska. - Wakacje to szczególny czas i chcemy, abyście wszyscy z nich powrócili cali i zdrowi – podkreślał prezydent Jacek Wójcicki.
 
 
W tym roku hasłem przewodnim konferencji były słowa Winstona Churchilla: „Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się…”. 
 
Odbyły się prelekcje poświęcone problematyce uzależnień (narkotyki dopalacze, alkohol), przemocy i agresji w cyberprzestrzeni, a także hejtu i nienawiści wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
Podczas konferencji ortopeda przedstawił najczęstsze urazy kończyn podczas wakacji, była także nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 

 
Dla uczestników przygotowano pokaz akcji ratowniczej, połączony z ćwiczeniami praktycznymi oraz prezentację sprzętu służb mundurowych i medycznych. Pokazy odbyły się na placu Grunwaldzkim.
 
Wydarzenie po raz kolejny organizowane jest przez radną Grażynę Wojciechowską. Fundacja ,,Czysta Woda”, której jest prezesem, w ramach profilaktyki służy pomocą we wskazaniu młodzieży dróg, którymi mogą kroczyć bez wspomagaczy w widzeniu świata pięknym i realnym. Poprzez cykliczne spotkania można dowiedzieć się, gdzie oraz w jaki sposób szukać pomocy.
 
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Gorzowa oraz wojewoda lubuski.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją