Image

Wykonawca projektu: stowarzyszenie Absolwenci AWF Gorzów. Projekt jest współfinansowany przez POWIAT GORZOWSKI.

REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO "TURYSTYKA PRZYRODNICZA W POWIECIE GORZOWSKIM"

 

Wykonawca projektu: stowarzyszenie Absolwenci AWF Gorzów.

Projekt jest współfinansowany przez POWIAT GORZOWSKI.

 

Z początkiem maja ruszyliśmy z robotą. Trwają prace inwentaryzacyjne, czyli zbieranie materiałów do opracowania merytorycznego - rozpoznanie terenu, gromadzenie informacji, wykonywanie zdjęć oraz nakręcanie materiału filmowego.

 

Rezultatem końcowym projektu będzie broszura informacyjno-promocyjna na temat wybranych, ciekawych i zarazem cennych przyrodniczo (ew. zabytkowo) miejsc w 5-ciu gminach powiatu gorzowskiego, bogato ilustrowana zdjęciami. Gminy, które nas interesują to: Santok, Bogdaniec, Witnica, Kłodawa i Kostrzyn nad Odrą. Oprócz broszury planujemy zrobić krótki film promocyjny na ww. temat.

 

Chcielibyśmy, aby końcowe produkty naszej pracy (broszura i film) były reklamą walorów turystycznych powiatu gorzowskiego. Będą zawierać syntetyczną informację dla potencjalnych turystów, zwłaszcza tych zainteresowanych światem przyrody, jaki potencjał przyrodniczy i kulturowy posiada powiat gorzowski, gdzie można się udać, aby zaobserwować cenne i często bardzo nieliczne w skali europejskiej gatunki fauny i flory. Projekt zakończy się w sierpniu 2019.

 

Na zdjęciu bekas kszyk Gallinago gallinago - gatunek siewkowca sfotografowany w gminie Santok. W Europie notuje się ostatnio spadek jego liczebności. Zdjęcie będzie wykorzystane w broszurze wydrukowanej w ramach projektu.

 


Artykuły promocyjne

Powiat Gorzów Wielkopolski: REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO "TURYSTYKA PRZYRODNICZA W POWIECIE GORZOWSKIM"