Rozpoczęły się wakacje! Sezon urlopowy trwa, a atrakcji nie brakuje. Budżet Obywatelski to nie tylko inwestycje twarde (drogi, chodniki, parkingi), ale też zadania miękkie, które mają na celu integrację mieszkańców, rozwijanie posiadanych umiejętności oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Przedstawiamy listę realizowanych zadań z Budżetu Obywatelskiego 2019, z których może skorzystać każdy!
 
Dziarskie Zawarcie - cykl aktywnych i bezpłatnych spotkań z wykwalifikowanymi trenerami. Zajęcia odbywają się w lipcu w każdy czwartek o godzinie 18:00 na terenie siłowni, przy ul. Śląskiej. Wystarczy odrobina chęci i wygodne buty! Zajęcia skierowane są do każdej grupy wiekowej.
Grillujemy Zawarcie - cykl spotkań sąsiedzkich przy grillu, gdzie każdy może przynieść swój drobny poczęstunek, integrować się z sąsiadami i zaprezentować swoje talenty. W lipcu spotkania odbędą się w dniach: 6 lipca (Błonia Nadwarciańskie, za mostem żelaznym) i 13 lipca (Skwer Bauera / Park, przy ul. Wawrzyniaka) w godzinach 14:00-17:00. Osoby chętne do zaprezentowania swoich pasji i talentów mogą wysłać zgłoszenie na adres email TUTAJ.
 
Twórcze Zawarcie – cykl zajęć z recyklingu i upcyclingu, na których można stworzyć prawdziwe cuda! Kolejne spotkanie odbędzie się 25 lipca 2019 r., w godzinach 17:00-20:00 w Przystani Sportów Wodnych, przy ul. Fabrycznej. Na warsztatach, pod okiem animatora, będzie można wykonać recyklingowe donice i malować własną ekotorbę.
 
Poszukiwacze Pozytywnej Energii - projekt polegający na organizacji bezpłatnych zajęć wykładowo-warsztatowych dla gorzowian, mających na celu budowanie poczucia własnej wartości, przeciwdziałanie stresowi i samotności oraz poprawę dobrostanu psychospołecznego. W ramach tego zadania, od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych zaplanowano szereg atrakcyjnych zajęć, adresowanych do każdej grupy wiekowej. Warsztaty potrwają do 28 października i odbywają się w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, przy ul. Sikorskiego 95. Nabór odbywa się na bieżąco - w tym celu można wysłać swoje zgłoszenie pod adres email TUTAJ, lub dzwoniąc pod numerem telefonu 95 722 40 06.
 
 
Klaudia Jodłowska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
 
Fot. z archiwum organizatorów wydarzeń 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją