Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Image

To świadectwo potwierdzające oszczędność energii wynikającą z podjętych przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej.

Jesteśmy dumni i cieszymy się !

Powiat Gorzowski otrzymał "Biały Certyfikat",

czyli świadectwo efektywności energetycznej potwierdzające oszczędność energii wynikającą z podjętych przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej.

W latach 2012-2015 Powiat Gorzowski przeprowadził inwestycję "Termomodernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich i Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Witnicy.

Audyt ww. inwestycji przeprowadzony przez firmę zewnętrzną potwierdził uzyskane w ten sposób duże oszczędności energetyczne.

Efektem tego jest otrzymanie przez nas "Białego Certyfikatu". Powiat, otrzymując ten dokument nabywa prawa majątkowe i możliwość spieniężenia go na Towarowej Giełdzie Energii. Będzie to dodatkowy "zastrzyk" finansowy dla Powiatu, uzyskany uzyskany po realizacji wspomnianego zadania.

Warto też podkreślić, że Powiat Gorzowski jako jeden z pierwszych samorządów w województwie złożył wniosek o "Biały Certyfikat" i jako jeden z nielicznych je uzyskał.Takie wiadomości cieszą i mobilizują do podejmowania kolejnych przedsięwzięć eko.


Artykuły promocyjne

Powiat Gorzów Wielkopolski: Powiat Gorzowski otrzymał "Biały Certyfikat"