Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Berlińscy przedsiębiorcy z branży modowej i tekstylnej spotkali się z polskimi przedsiębiorcami w ramach warsztatów połączonych z wizytami studyjnymi. To element zacieśniania transgranicznej współpracy w obszarze sektora tekstylnego, który ma na celu budowanie biznesowych relacji.
 
Pierwszego dnia pobytu w Polsce odbyły się warsztaty poświecone współpracy projektantów odzieży z Berlina z wykonawcami z Gorzowa Wlkp. i okolic. Spotkanie służyło wymianie wiedzy, wyzwaniom i aspektom komunikacji między projektantami, a producentami, a także wypracowaniu konkretnych rozwiązań ułatwiających współpracę.
 
 
W dniu drugim goście z Niemiec uczestniczyli w wizytach studyjnych w zakładach produkcyjnych w Gorzowie i Drezdenku, dzięki którym można było bezpośrednio wymieniać doświadczenia z lokalnymi firmami specjalizującymi się w produkcji odzieży. Berlińscy przedsiębiorcy poznali specyfikę gorzowskich szwalni, mogli obejrzeć maszyny szwalnicze i dziewiarskie, a także zapoznać się z procesami produkcyjnymi. Łącznie odwiedzono sześć zakładów produkcyjnych. Główną intencją wizyt studyjnych było umożliwienie niemieckim projektantom nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych z polskimi firmami. Wzajemna wymiana doświadczeń zaowocowała perspektywą na przyszłą współpracę.
 
 
Organizatorem projektu „Berlin Poland“ jest Międzynarodowe Centrum Designu w Berlinie (IDZ). Zapoczątkowany w roku 2011, cykl projektów skierowanych do branży wzornictwa przemysłowego łączy berlińskie przedsiębiorstwa designerskie z potencjalnymi polskimi zleceniodawcami. W roku 2016 działania rozszerzono na branżę modową. W ramach projektów już ponad 700 przedsiębiorstw z obu krajów nawiązało ze sobą kontakt.
 
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta.  
 
 
 
 
 
 
 
Karolina Machnicka
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją


1000 Znaków do wykorzystania