W piątek, 20. września zostanie zorganizowany happening rozpoczynający Kampanię Informacyjno – Edukacyjną w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pod hasłem „Idź obok mnie”. Organizatorem wydarzenia jest Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii we współpracy z Miastem Gorzowem Wielkopolskim.
 
Główne treści kampanii koncentrują się na rodzinnych czynnikach chroniących przed niebezpiecznym korzystaniem z alkoholu i innymi ryzykownymi zachowaniami.
 
Zapraszamy mieszkańców naszego miasta na Kwadrat o godz. 17.00. Happening rozpocznie wspólne wypuszczenie do nieba baniek mydlanych. Dla uczestników wydarzenia przygotowane zostały następujące formy atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego:
 
- młodsze dzieci wykonają prace plastyczne;
- dzieci starsze wezmą udział w grach integracyjnych;
- młodzież będzie uczyła się modelowania balonów;
- dorośli skorzystają z fotobudki.
 
Pomiędzy punktami zostaną umieszczone plansze, na których będzie można dopisać własne przemyślenia dotyczące wartości związanych z rodziną. Każdy znajdzie dla siebie ciekawą i inspirującą formę aktywności, ponadto w wydarzeniu będą mogły wziąć całe rodziny.
 
Happening przygotują i zrealizują podopieczni Świetlicy „Gniazdo” i członkowie Klubu Wolontariusza „Gniazdo” prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Mile widziane jest przyniesienie własnych akcesoriów do robienia baniek. Osobom, które nimi nie dysponują organizatorzy udostępnią odpowiedni sprzęt.
Zadanie realizowane jest ze środków Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz zasobów finansowych TZN.
 
 
Sylwia Krasińska
Wydział Spraw Społecznych
 
Fot. Daniel Adamski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją