W najbliższy piątek (25 października) na rynku przy Jerzego odbędzie się pierwszy Festiwal Dyni i Chryzantemy.
 
Gorzowski Rynek Hurtowy zaprasza od godziny siódmej do trzynastej na dodatkowe stoiska, w których swoją ofertę przedstawią producenci dyni, chryzantemy i jesiennych ozdób (m.in. stroików).
 
 
- Bardzo nam zależy na zadowoleniu klientów targowiska przy Jerzego i dlatego stale wzbogacamy ofertę. Zdecydowaliśmy, że będziemy organizować imprezy związane z porami roku – poinformowała Agata Dusińska.
 
- Jesień to bardzo dobra pora, aby na naszym ryneczku pojawili się producenci i handlujący dyniami, chryzantemami i jesiennymi ozdobami. Także ci, którzy dotychczas u nas nie wystawiali się. Przygotujmy dla nich dodatkowe miejsce na przedstawienie swojej oferty. Jesteśmy przekonani, że klienci, którzy tradycyjnie przychodzą na targowisko, odwiedzą i nowe stoiska. Jeżeli sprzedający i kupujący będą zadowoleni, a jesteśmy o tym przekonani, festiwal wpiszemy w nasz kalendarz i będziemy organizować cyklicznie – dodała prezes GRH.
 
Dynia to wdzięczne warzywo, które ma tysiące zastosowań w kuchni. Można z niej przygotować gęstą kawę dyniowo-korzenną, placuszki, tarty, naleśniki, ciastka, ciasta, bułeczki, zupy, gulasze, risotto, kluski, lody, makaron, gofry, chleby, burgery, marmolady… Zarówno na słodko jak i na słono. Jej miąższ jest na tyle delikatny, że pasuje do niemal każdego rodzaju dania. Dynie są niedrogie, pożywne, dostarczają sporo cennych składników, a do tego bardzo smakują.
 
 
Chryzantemy to jesienne piękności, które kojarzą się nam głównie z listopadowym świętem. Tymczasem jak żadne inne kwiaty o tej porze roku, wspaniale wpisują się w pejzaż jesiennych ogrodów. Są to rośliny niezwykle silne, w większości odmian wytrzymałe na przymrozki i dosyć łatwe w uprawie, a przede wszystkim bardzo ładne.
 
Żaneta Sawicka
GRH
 
Fot. GRH, Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją