W związku panującą sytuacją epidemiczną w kraju oraz z uwagi na zaostrzenie ograniczeń związanych z gromadzeniem się, przewodniczący gorzowskiej Rady Miasta Jan Kaczanowski zdecydował o odwołaniu zaplanowanej na środę (25 marca) sesji.
 
- W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i dynamicznie rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19, kierując się poczuciem odpowiedzialności, bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta oraz biorąc pod uwagę rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. mówiące o ograniczeniu liczebnym zgromadzeń podjąłem decyzję o odwołaniu zwołanej na 25 marca br. sesji Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Jestem przekonany, że gdy tylko zagrożenie minie i uporamy się z epidemią to na pewno nadrobimy wszelkie zaległości – tak przewodniczący Jan Kaczanowski uzasadnił swoją decyzję w piśmie skierowanym do radnych.
 
Jednocześnie zaapelował do radnych, by w najbliższych dniach także oni dawali jak najlepszy przykład swoim zachowaniem dla mieszkańców Gorzowa. By bez wyjątku stosowali się do zakazów i ograniczeń, wprowadzonych w kraju w związku ze stanem epidemii. - Stosujmy się do zaleceń władz, służb sanitarnych i medycznych, unikajmy bezpośrednich kontaktów, pomóżmy osobom starszym i samotnym – napisał przewodniczący Kaczanowski.
 
Termin następnej sesji Rady Miasta będzie ustalony po odwołaniu działań, związanych z ograniczeniem rozprzestrzenienia się wirusa COVID-19.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki