Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

W najbliższą sobotę, 12 września wyruszamy na nocne wędrowanie. Na szlaku czeka ponad trzydzieści wydarzeń i atrakcji. Startuje dwunasta edycja Nocnego Szlaku Kulturalnego, wydarzenia inspirowanego popularną w wielu miastach „nocą muzeów”.   
 
W sobotnie popołudnie wędrówkę rozpoczniemy o godz. 15.00 spod skweru na „Wełnianym Rynku”, gdzie będą organizowane warsztaty wykonywania masek, które zwieńczy maskowa parada rowerowa. Obok przystanków w miejskich ośrodkach kultury, jak ten w bibliotece, teatrze, filharmonii, muzeum, MOS, czy amfiteatrze, znajdą się inne, w nietypowych miejscach w mieście – na skwerach, punkcie widokowym, czy placach przed instytucjami.  
 
W ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego odbędzie się przemarsz paradny Gorzowskiej Orkiestry Dętej, warsztaty literackie, plastyczne, fashion, czy wystawy. Będzie można skorzystać z porad stylistki i wziąć udział w pokazie makijażu. Odbędą się projekcje filmów, prezentacje motocykli i spektakularne pokazy ognia. Będzie muzyka na żywo i występy zespołów, taneczne show, różnego rodzaju happeningi i street food. 
 
Na uczestników czeka ponad trzydzieści przystanków. Nie zabraknie miejskiego stoiska promocyjnego - Śladami Stefanii w Gorzowie, na którym będzie można dowiedzieć się kiedy żyła, co jadła i gdzie lubiła chodzić najbardziej oraz dlaczego ze Stefana stała się Stefanią
 
Miejskie Centrum Kultury, organizator wydarzenia co roku zaprasza do udziału w wydarzeniu instytucje kultury, stowarzyszenia i fundacje, formalne i nieformalne grupy artystyczne, kluby, lokale gastronomiczne. To będzie wyjątkowa edycja, z uwagi na pandemię odbędzie się w reżimie sanitarnym.  
 
Szczegółowy program Nocnego Szlaku Kulturalnego tutaj 
 
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Bartłomiej Nowosielski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją