Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Odblask to niewielki element założony na odzież , plecak, czy torebkę, ale sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni. Policjanci przypominają o tym dzieciom podczas ich drogi do szkoły. To także czas na refleksję dla rodziców, którzy jak się okazuje, wcale nie świecą przykładem. Elementy odblaskowe wśród dorosłych są rzadkością.

Gorzowscy policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych, które sprawiają, że jesteśmy lepiej widoczni. Jesień to trudny czas dla pieszych i kierowców. Szybko zapadający zmrok, śliska nawierzchnia nie wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo. Piesi, którzy ubierają się w ciemną odzież stają się niemal niewidoczni dla kierowców. O tej porze roku nietrudno więc o poważne zdarzenie. Dlatego funkcjonariusze namawiają do noszenia odblasków nie tylko wtedy, gdy wymagają tego przepisy. Te małe elementy na odzieży mogą uratować życie.

Funkcjonariusze gorzowskiej drogówki w środę (6 września) pojawili się przed szkoła w Deszcznie, by nie tylko wręczać elementy odblaskowe, ale również porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Co ciekawe to właśnie najmłodsi świecą przykładem, bo wielu z nich już odblaski miało. Ciężko było się jednak dopatrzeć podobnych elementów wśród starszych. Mamy więc nadzieję, że dzieci wprowadzą modę na odblaski w swoich domach. Tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. A policjanci doskonale wiedza, że najbliższe miesiące nie sprzyjają pieszym i kierowcom aut. Dbajmy więc o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego z pomocą tych niewielkich elementów.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6