image

Warcaby Stupolowe

image

W ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie...

image

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW przygotowało kampanię społe...

 • Bezpieczne ferie 2020
  W dniu dzisiejszym w Komendzie Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja prasowa służb i instytucji podległych Panu Wojewodzie Lubuskiemu na temat przygotowania do zbliżających się ferii zimowych. W konferencji udział wzięli: …
 • 30 stycznia 2020 r. o godzinie 16:00 zapraszamy na promocję książki i rozmowę z autorami ...

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie zatytułowanym “Wybieramy najpiękniejszą baśń ukraińską”, który Filia nr 1 ...

  image

  Opady marznące/1

  image

  Powiat gorzowski skierował swoje poprawki w zakresie turystyki

  image

  Opady marznące/1

  11 lutego 2020 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ...

  Wózki magazynowe w magazynach i gastronomii

  Praca w branży spożywczej raczej nie kojarzy się z używaniem sprzętów, jak wózki magazynowe, wózki widłowe czy podnośniki. Jednak wbrew wyobrażeniom, w tej branży są one niezbędne, by prace przebiegały sprawnie i skutecznie. Na przykład wózek do beczek często wykorzystywany jest przy dostawach do lokali gastronomicznych typu bary czy kawiarnie. Z kolei wózek schodowy przydaje się przy wwożeniu zamówień do lokali na wyższych piętrach. Wózki ułatwiają pracę magazynierów i dostawców z branży spożywczej i gastronomicznej, dzięki czemu nie muszą oni nosić towarów po kilka razy na rękach.

  Wózki sklepowe i gastronomiczne

  Najczęściej wózki paletowe, tzw. paleciaki, są używane w magazynach spożywczych oraz na zapleczach sklepowych. Dzięki nim można przewozić łatwo duże ilości towaru i załadunku z rampy dostawowej do hali magazynowej lub z zaplecza na halę sklepową do rozłożenia na półkach. Taki wózek paleciak służy jednak nie tylko przy transporcie wewnętrznym, ale również przy dostawach z magazynu głównego do poszczególnych placówek. Towar pakowany jest na palety i zabezpieczany, a następnie podnoszony przez paleciak i zawożony do lokalu, gdzie wózkiem paletowym wwożony do hali sprzedaży czy zaplecza i pozostawiany na palecie. Europalety są później zabierane przy kolejnych dostawach. W branży spożywczej i gastronomicznej raczej stawia się na małych gabarytów wózki ręczne ze względu na ich dużą manewrowość.

  Wózki magazynowe

  Istnieje wiele rodzajów wózków paletowych ręcznych, które wykorzystuje się do innych celów w zależności od specyfikacji sprzętu. Oczywiście, podstawowa funkcje - przenoszenie towaru - pozostaje taka sama w każdym przypadku, ale niektóre wózki platformowe będą wykorzystywane bardziej do podnoszenia towaru, a inne do dostaw. Obecnie coraz częściej wybiera się na użytek magazynów, szczególnie o dużej powierzchni, wózki elektryczne. Powód jest prosty - są one szybsze, wymagają mniejszego wysiłku i mają najczęściej większy udźwig oraz możliwości ze względu na lepsze parametry. Wózek paletowy ręczny jest idealny przy małych powierzchniach i niezbyt dużym obciążeniu (maksymalnie do 3,5 tony).

  Rodzaje i wózki specjalne

  Niektóre wózki są przeznaczone do specjalnych zadań ze względu na funkcje, jakie posiadają. Na przykład sztaplarki czy podnośniki nożycowe. Mogą one w przeciwieństwie do paleciaka ręcznego unieść towar na platformie na większą wysokość - nawet do kilku metrów wzwyż, gdy paleciak z wagą ma w większości wysokość około 20 cm. Taki podnośnik nożycowy ma także większe możliwe obciążenie (do 8 ton), więc podobnie, jak żuraw warsztatowy jest przeznaczony do ciężkich załadunków. Im większa ilości dźwigników w wózku platformowym, tym większe obciążenie będzie mógł unieść i tym stabilniejszy przy tym będzie. Można także dla takich wózków podnośnikowych wmontować wagi do palet. Jednak należy liczyć się z tym, że części (np. rolki transportowe do maszyn) będą dla takich wózków droższe.

 • Uroczysty dzień ślubowania klas policyjnych w Gorzowie Wlkp.

  W piątek, 24 stycznia, Katolickie Liceum im. Św Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp. obchodziło uroczystości z okazji święta swojego patrona. Z tej okazji w gorzowskiej kaplicy katedralnej odbyła się uroczysta msza święta,w której udział wzięli Dyrektor Marek Robak wraz z gronem pedagogicznym, uczniowie liceum oraz funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas policyjnych tej szkoły.

 • image

  Szkolenie z programu do Sprawozdawczości Jednostek Organizacyjnyc...

  image

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. w dniu 16.01.2...

  7 lutego 2020 roku filia numer 4 (ul. Słoneczna 63) zaprasza serdecznie na wystawę Igora ...

  30 stycznia 2020 r. o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Ośrodku ...

  Aktualności

  Politycy, samorządowcy, przedstawiciele świata biznesu, nauki i kultury dyskutowali w piątek w bibliotece Herberta o projekcie nowej strategii rozwoju województwa lubuskiego. ...
  czytaj dalej

  Wilgoć w domu to trudny przeciwnik do przezwyciężenia. Warto w tej kwestii skonsultować się ze specjalistą dysponującym fachowymi metodami. Cała procedura składa się z kilku etapów, a osuszanie ściany to tylko jedna z prac, które należy przeprowadzić. Od kompleksowości oraz precyzji działań zależy trwałość uzyskanych rezultatów oraz komfort mieszkalny. Dlatego też, nie warto samodzielnie męczyć się z wilgocią, ale skorzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów.

  Korzyści oferowane przez profesjonalną firmę osuszającą

  Do uzyskania trwałych rezultatów potrzebna jest wiedza, doświadczenie oraz nowoczesny sprzęt. W innym razie, trud włożony w walce z wilgocią spali na panewce i okaże się wyjątkowo nietrwały. To główny powód, dla którego warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej i doświadczonej firmy. W ten sposób uzyskujemy gwarancję, że uzyskany rezultat będzie trwały.

  Co więcej, kluczowe w procesie osuszania mieszkania jest przywrócenie należytych warunków mieszkaniowych. Do tego potrzebna jest precyzja. Zarówno na etapie diagnozowania problemu, usuwania usterek, jak również likwidacji szkód. Wszystkie prace przeprowadzone w naszym mieszkaniu zostaną dokładnie udokumentowane. Zyskujemy w ten sposób pewność, że nasze mieszkanie ponownie jest bezpieczne i komfortowe dla domowników oraz gości.

  Jaki jest najlepszy sposób na szybkie i precyzyjne osuszanie ściany?

  Z jakich etapów składa się osuszanie mieszkania?

  To skomplikowany proces, który składa się z czterech głównych faz. Na początku, specjaliści dokonują rozpoznania problemu. Wykorzystywane są nowoczesne badania pomiarowe, które pozwalają wskazać nieszczelności oraz miejsca dotknięte wilgocią. Sprawdzana jest również wentylacja. Następnie, w konsultacji z klientem podejmowane są decyzje, co do dalszych działań naprawczych. Dopiero po wyeliminowaniu mankamentów oraz potencjalnych zagrożeń można przejść do likwidacji szkód. Osuszanie ścian z wilgoci oraz odgrzybianie to trzeci proces mający na celu przywrócenie oczekiwanych warunków mieszkaniowych. Czwartą fazą jest sporządzanie dokumentacji.

  Ile mogą potrwać niezbędne prace?

  Jest to kwestia indywidualna zależna od tego, ile pracy trzeba włożyć w usuwanie usterek oraz eliminowanie szkód. Najczęściej wszystkie prace mogą zostać przeprowadzone w ciągu pięciu dni roboczych. Jeśli dom został dotknięty klęską naturalną, np. powodzią lub podtopieniu, wówczas szkody są odpowiednio wyższe i wymagają dłuższych działań, które mogą wydłużyć się nawet do kilku tygodni. Czas oraz zakres niezbędnych prac wpływa również na koszt całej usługi.

  Gwarancja usług na najwyższym poziomie

  Jeśli nasze mieszkanie wymaga profesjonalnego osuszania, nie zwlekajmy i skorzystajmy z pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Uzyskana dokumentacja stanowi najlepszy dowód, że wszystkie prace zostały wykonane z myślą o trwałości efektów. Dzięki temu możesz również łatwiej ubiegać się o odszkodowanie z tytułu szkód wyrządzonych przez bezpośrednie przyczyny wilgoci w mieszkaniu. Przede wszystkim zyskujesz jednak absolutną pewność, że Twoje mieszkanie jest w stu procentach bezpieczne dla domowników. 

 • Konkurs fotograficzny dla seniorów

  Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zaprasza seniorów województwa lubuskiego do udziału w konkursie fotograficzny pn. "Bezpieczeństwo w obiektywie Seniora".