Aktualności

W środę (17 lipca) zaplanowano rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego. Wykonawca, korzystając z okresu wakacji, przystąpi do prac na odcinku od ulicy Kukuczki do...
czytaj dalej
 • WSTĄP W SZEREGI POLICJI

  Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 17 lipca 2019 roku o godz. 11.00 Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. na ul. Wyszyńskiego 122.

 • Pijany kierowca tira cofał na S3. Zatrzymany podczas wzmożonych działań Policji

  Policjanci gorzowskiej drogówki kontrolowali ciężarówki i autokary jadące drogą ekspresową S3. Przez kilka godzin intensywnych działań sprawdzono trzeźwość kilkuset kierowców, ich czas pracy oraz stan techniczny pojazdów. Jeden z kierujących ciężarówką na widok policjantów próbował wycofać żeby uniknąć kontroli. Został jednak szybko zatrzymany. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że miał on blisko promil alkoholu.

 • Aktualności

  Gorzów znalazł się na trasie spływu tratwą z Krakowa do Kołobrzegu, który rozpoczął się 18 maja br. i zakończy w ostatnich dniach lipca. W poniedziałek ekspedycja z...
  czytaj dalej
 • Gorzowscy policjanci kontrolują półkolonie

  Gorzowska Policja dbając o bezpieczeństwo uczestników wypoczynków sprawdza czy są one prawidłowo zorganizowane. Ponadto funkcjonariusze podczas takich kontroli, spotykają się także z uczestnikami, przypominając im między innymi o zasadach właściwego zachowania się nad wodą, na drodze oraz w lesie.

 • Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione przedmioty

  Kryminalni z Gorzowa ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna wszedł do mieszkania i wyniósł z niego przedmioty. Kiedy policjanci weszli do jego mieszkania podejrzany spał, a skradzione przedmioty leżały obok.

 • TAKIE SĄ FAKTY

  W nawiązaniu do publikacji Przemysława Witkowskiego „Czy w Gorzowie zdarzył się pogrom Ukraińców?” na portalu oko.press informujemy że publikacja ta w naszej opinii ma na celu budowanie napięć społecznych, a nie rzetelnych dziennikarskich ustaleń. Nic nie wskazuje, by w Gorzowie Wlkp. istniały konflikty na tle narodowościowym. Na terenie Gorzowa Wlkp. stwierdzono w 2019 roku 2340 przestępstw, w których obywatele Ukrainy stanowią 0,13% ze wszystkich osób pokrzywdzonych. Nie ma podstaw by sugerować, że istnieje problem międzynarodowy.

 • Aktualności

  W czerwcu w Gorzowie stopa bezrobocia wynosiła 2,3% (w maju 2,4 %), a w powiecie gorzowskim 3,8% (miesiąc wcześniej 4%). W województwie lubuskim odsetek ludzi bez pracy...
  czytaj dalej
 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Odpowie on również za wcześniejsze kradzieże

  Policjanci z komisariatu I w Gorzowie Wlkp., dzięki prowadzonym działaniom operacyjnym ustalili podejrzanego o kradzież drogich elektronarzędzi w markecie budowlanym. Mężczyzna był zaskoczony kiedy do jego drzwi zapukali policjanci. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że 33-latek ma na swoim koncie także kilka innych przestępstw. Usłyszał w sumie 6 zarzutów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.