28 maja 2019 r., o godz. 17.00 odbędzie się wykład Paweł Krawczyka pt. „Zarys historii ...

27 maja 2019 r. o godz. 17.00 w sali 110 odbędzie się wykład dyrektora WiMBP ...

Aktualności

Już jutro, tj. 21 maja br. mieszkańcy Zamościa będą rozmawiać, jak zmienić swoje osiedle w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Pierwsza obywatelska debata rozpocznie...
czytaj dalej
 • Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2019 w Lubuskiem
  19 maja 2019 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęto Mszą Św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Mieszka I 59., którą …
 • Aktualności

  W sobotę, 18 maja br. odbył się bieg z okazji 75. rocznicy Bitwy o Monte Cassino i 25. rocznicy Biegu z Gorzowa tamże. To inicjatywa jednego z uczestników rocznicowego biegu sprzed...
  czytaj dalej

  23 maja 2019 r. o godz. 10.00 rozpocznie się konferencja naukowa pt. „Mniejszości narodowe i ...

 • Mężczyzna stracił swoje oszczędności

  40 tysięcy złotych 82-latek położył koło kosza na śmieci w Gorzowie Wlkp. A stało się to dlatego, że uwierzył w historię przekazaną mu przez oszustów, podających się za policjantów. Po raz kolejny przypominamy, że funkcjonariusze nie proszą o przykazywanie pieniędzy w jakikolwiek sposób.

 • Uwaga! Mamy dobrą wiadomość. W poniedziałek 20 maja 2019 r. otwieramy nowo wyremontowaną Filię nr ...

  Aktualności

  Rocznie wygrywał około siedemdziesięciu wyścigów, zdobył pięćdziesiąt sześć zwycięstw w peletonie zawodowym, tytuł mistrza świata na szosie, mistrza świata na torze...
  czytaj dalej

  Zarówno firmy, jak i klienci indywidualni w wielu sytuacjach potrzebują większego auta. Przeprowadzka, zakupy budowlane, potrzeba przewiezienia większej grupy osób – w takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy wypożyczalni samochodów dostawczych i busów osobowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty, by być zadowolonym ze współpracy?

  Wynajem samochodów dostawczych i busów – w jakim celu?

  Decydując się na skorzystanie z usług, jakie zapewnia wypożyczalnia samochodów dostawczych, musimy przede wszystkim sprawdzić, czy dana firma udostępnia auta w celu, w jakim jest ono nam potrzebne. Niektóre przedsiębiorstwa są nastawione wyłącznie na obsługę firm, inne umożliwiają wynajem pojazdów również klientom indywidualnym.

  Przedsiębiorstwa najczęściej decydują się na wynajem aut dostawczych i busów osobowych, kiedy:

  • samochód z ich floty uległ awarii i potrzebuje szybkiego zastępstwa,
  • potrzebny jest dodatkowy pojazd o odpowiedniej ładowności,
  • firma chce zrealizować dodatkowe zlecenie, a nie posiada w swojej flocie odpowiedniego do tego auta,
  • potrzebny jest przewóz kilku osób, np. na delegację czy imprezę integracyjną.

  Klienci indywidualni natomiast wybierają wypożyczalnię busów osobowych i samochodów dostawczych w takich sytuacjach, jak:

  • remont, wiążący się z potrzebą większych zakupów budowlanych i meblowych,
  • przeprowadzka,
  • przewiezienie większej ilości osób, np. na wesele czy wakacje.

  Dostępność pojazdów o różnych gabarytach i wyposażeniu

  Firmy mogą oferować pojazdy do różnych zadań, dlatego warto sprawdzić, jakie modele są dostępne w ramach usług. Zazwyczaj można spotkać szeroki wybór aut o różnych gabarytach, wyposażeniu i standardzie, co pozwala na znalezienie modelu odpowiadającego wszystkim potrzebom i wymaganiom klienta. Wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony lub powyżej tej wagi może obejmować różnego typu auta, wyposażone w kontener, plandekę, kontener z windą czy chłodnię. Dostępne są modele o różnych rozmiarach paki i ładowności, dzięki czemu łatwo można dobrać model odpowiedni do danego zadania. Wśród busów również dostępne są różne modele, mogące przewozić do 9 osób, co pozwala na zorganizowanie średniej wielkości transportu firmowego lub prywatnego. Co więcej, można wybrać wersje o różnym standardzie i wyposażeniu, posiadające m.in. klimatyzację, regulowane fotele i inne udogodnienia dla kierowcy i pasażerów.

  Zakres usług wypożyczalni pojazdów dostawczych

  Warto także dowiedzieć się, jaki dokładnie jest zakres usług, świadczonych przez daną wypożyczalnię samochodów dostawczych – niektóre z nich oferują dodatkowe opcje, takie jak wynajem pojazdu wraz z kierowcą. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają prawa jazdy, nie posiadają doświadczenia w prowadzeniu większego auta lub potrzebują dodatkowego kierowcy.

  Inną usługą jest udostępnianie samochodów z OC sprawcy na czas trwania naprawy auta, co pozwala na swobodnie podróżowanie w sytuacji, kiedy pojazd uległ uszkodzeniu na skutek wypadku.

  Do innych ważnych kwestii należy także sprawdzenie, jaki jest dzienny limit kilometrów dla danego samochodu oraz po jakiej strefie może on się poruszać – niektóre firmy pozwalają na wyjazdy zagraniczne, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej, czy taka opcja wchodzi w grę.

  Jeśli chcemy skorzystać z wypożyczalni samochodów dostawczych w Warszawie tanio i bez kaucji, warto także sprawdzić, czy firma zapewnia ubezpieczenie AC i OC swoich pojazdów – pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w razie problemów.

  Wypożyczalnia busów w Warszawie – skorzystaj z najlepszej oferty

  Dobra i tania wypożyczalnia samochodów dostawczych i busów osobowych zapewni swoim klientom nie tylko odpowiednio korzystne ceny, ale także pojazdy w doskonałym stanie technicznym, posiadające ubezpieczenie OC i AC, a także w pełni przygotowane do drogi i zatankowane. Warto sprawdzić kilka ofert i zdecydować się na firmę w Warszawie lub Piasecznie, która dokłada starań, by spełnić oczekiwania i wyjść naprzeciw potrzebom klientów.

  Wypożyczalnia samochodów dostawczych – jak wybrać najlepszą ofertę?

 • Uciekł po kolizji, wpadł do bagna. Uratowali go policjanci

  Wspólna akcja trzech policjantów uratowała życie 39-latka, który po uderzeniu autem w drzewo, uciekł do lasu i wpadł do bagna. Komisarz Arkadiusz Serafiński, naczelnik gorzowskiego sztabu wyciągnął go z wody dzięki asekuracji nadkom. Przemysława Michalskiego i mł. asp. Pawła Liszki. Policjant zdjął mundur i wszedł w bagnisty teren. Policjanci zauważyli mężczyznę, który niemal cały był zanurzony w wodzie. Wyciągnięty 39-latek był wycieńczony.