Ostatni weekend był pełen atrakcji związanych z powstającą trasą pieszo – rowerową wzdłuż Kłodawki. Wydarzenia informacyjno – promocyjne, zrealizowane w ramach promocji projektu, cieszyły się sporym zainteresowaniem gorzowian.
Pierwsze wydarzenie „Odzyskujemy Kłodawkę – z nurtem historii” miało miejsce w piątek (23 listopada) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta. W jego ramach odbyła się prezentacja multimedialna na temat Kłodawki, związanych z nią ciekawostek historycznych i geograficznych, którą poprowadziła Alicja Laszuk ze stowarzyszenia „Geo Gorzów”. Zaprezentowany został również zakres realizowanego projektu.
Obecni na spotkaniu gorzowianie chętnie dzielili się swoją wiedzą i ciekawostkami o rzece, a także związanymi z nią wspomnieniami. Po prezentacji część uczestników spotkania udała się na spacer wzdłuż fragmentu nowopowstającej trasy. Atrakcją był film obrazujący przebieg trasy z lotu ptaka.
Drugie wydarzenie „Odzyskujemy Kłodawkę – rodzinne gry i zabawy” odbyło się w sobotę w sąsiedztwie trasy na skwerze przy ulicy Łokietka. W programie były m.in. animacje dla dzieci, stanowisko informacyjne nt. projektu oraz ciepły poczęstunek.
Jak się okazuje na nową trasę czekają nie tylko spacerowicze czy rowerzyści. Pytania o przebieg trasy, jej długość oraz powstające w jej sąsiedztwie tereny rekreacji pytali również biegacze i miłośnicy rolek.
Ostatnie wydarzenie „Odzyskujemy Kłodawkę – zabawy podwórkowe” zorganizowano w niedzielę na podwórku przy ulicy Garbary, które jest objęte projektem. Uczestnikom zaproponowano m.in. zabawę z wodzirejem, animacje na wesoło, quiz o Kłodawce oraz słodki i ciepły poczęstunek.
Powstająca trasa to nowe możliwości spędzania czasu w mieście, z których będzie można w pełni skorzystać już na wiosnę przyszłego roku. Projekt „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miasta Gorzowa Wlkp. wzdłuż rzeki Kłodawki poprzez budowę ciągu pieszo – rowerowego wraz z zagospodarowaniem wybranych podwórek” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.
Anna Pękalska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
Fot. Anna Pękalska, Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją