To był prawdziwy maraton! We wtorek przez ponad 150 minut urzędnicy przedyskutowali z mieszkańcami prawie 80 pomysłów do Budżetu Obywatelskiego 2020.
Wylosowano kolejność spotkań dyskusyjnych w rejonach.
Na mieszkańców czekało dziesięć stanowisk, a przy nich urzędnicy z Wydziału Dróg, Wydziału Inwestycji, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji oraz z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.
W sumie omówiono prawie 80 pomysłów do Budżetu Obywatelskiego 2020. Zdecydowana większość pomysłów spełniała wymogi regulaminu, a po rozmowie z urzędnikami nabrała realnego kształtu.
Urzędnicy szczegółowo omawiali z mieszkańcami lokalizację pomysłu, jego zakres oraz kosztorys. Niektórzy z gorzowian sporządzali szczegółowe notatki, inni od razu wypełniali formularz zgłoszeniowy. Mieszkańcy interesowali się kolejnymi etapami procedury, w tym spotkaniami dyskusyjnymi oraz głosowaniem.
Przypominamy wypełniony wniosek należy złożyć do 3 marca br. w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 lub wysłać jego skan na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
.Podczas maratonu wylosowano także kolejność spotkań dyskusyjnych w rejonach.
Osiedlowe debaty rozpoczną się na Zamościu, a następnie odbędą się na Wieprzycach, Górczynie, Zakanalu, Manhattanie, Dolinkach, osiedlu Słonecznym, Śródmieściu/Centrum, Piaskach, a zakończą na Staszica.
Podczas spotkań dyskusyjnych odbędzie się prezentacja pozytywnie zaopiniowanych projektów zadań oraz debata, w trakcie której będzie możliwe „sieciowanie” projektów, tj. łączenie.
Spotkania rozpoczną się 20 maja i będą trwały do 19 czerwca br.
Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie opublikowany z wykazem zaopiniowanych projektów pod koniec kwietnia br.
Więcej informacji na
www.gorzow.pl
w zakładce Dialog Społeczny lub pod numerem tel. 95 7355 591.Anna Zaleska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
Fot. Daniel Adamski, Anna Zaleska