Już po raz drugi przedsiębiorcom z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego zostały przyznane nagrody „Nawigator Biznesu MOF”. W tym roku kapituła oceniała zgłoszenia w pięciu kategoriach, a Nawigatora otrzymało siedmiu zwycięzców - w dwóch kategoriach nagroda została przyznana ex aequo.
 
Nawigatory biznesu zostały wręczone podczas gali, wieńczącej Forum Gorzowski Archipelag Rozwoju.  - Wybieraliśmy spośród wielu bardzo ciekawych zgłoszeń - podkreślił prezydent Jacek Wójcicki, członek kapituły.
 
 
Konkurs „Nawigator Biznesu MOF GW” jest wyróżnieniem dla najbardziej korzystnych, innowacyjnych i przyjaznych środowisku działań inwestycyjnych prywatnych przedsiębiorców z terenu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego (MOF). Dzięki połączeniu działań wspierających i promujących przedsiębiorczość, lokalni biznesmeni mają okazję poznać wzajemnie swoją pracę i jej efekty.
 
W tym roku kapituła przyznała nagrody w pięciu kategoriach:
 
DEBIUT
 
W tej kategorii oceniano firmy, które rozpoczęły działalność w ostatnich dwóch latach na terenie MOF i działają nieprzerwanie do dziś. To firmy, które stworzyły i wprowadziły z sukcesem na rynek lokalny, regionalny, krajowy czy zagraniczny nowy produkt lub usługę.
Laureatem został Hotel Bulvar z Gorzowa. Nowoczesny trzygwiazdkowy hotel otwarto w marcu 2019 r. Butikowa forma, 23 pokoje, które mieszczą 39 gości; 2 sale szkoleniowo – bankietowe oraz restauracja. Wysoko oceniany w rankingach portali turystycznych (najwyżej spośród gorzowskich hoteli).
 
W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla firm: Universal Fibers Europe, ULTON, WET-ART Paweł Markowski, Biuro Usług Turystycznych Polonez Mariusz Doktór.
 
STĄD JESTEM
 
W tej kategorii zwyciężyła firma HAJDUK Agnieszka i Dariusz Nasińscy. Firma działa od ponad 28 lat, początkowo jej działalność polegała na imporcie i dystrybucji wkładów kominkowych. Z czasem firma stała się największym w Polsce producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych, obsługując rynki europejskie oraz posiadająca klientów również w USA, Islandii czy Turcji. Firma inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, wpływające na zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności, dywersyfikując tak swoją ofertę.
 
Tutaj również przyznano wyróżnienia: GOTECH, GEZET, PPUH DREW-PLAST Dariusz Mazowiecki, JOKER K. Kita & M. Maciejewski.
 
BIZNES ŚWIADOMY SPOŁECZNIE
 
W tej kategorii nagroda powędrowała do Let's cook studio kulinarne Monika Reinhardt. Działa od 6 lat. Prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych. Warsztaty uczą zdrowego żywienia i uświadamiają jak wspólne gotowanie wpływa na relacje międzyludzkie, nasze ciało i umysł, a przede wszystkim zdrowie. Promuje filozofię Zero Waste (uczy dzieci jak oszczędzać wodę i prąd oraz ograniczyć ilość śmieci, choćby poprzez używanie pojemników wielokrotnego użytku). Włącza się w akcje charytatywne (przykładowo wspiera warsztaty organizowane przez kobiety z grupy Lucynki, organizuje corocznie Szlachetną Paczkę, dokłada się do paczki dla świetlicy „Pod Tęczą”, prowadzi warsztaty dla osób niepełnosprawnych, warsztaty i udział w festynach charytatywnych na rzecz chorych dzieci itp.).
 
Wyróżnienia: Smaczna Dieta, INCO, HOLDING-ZREMB Gorzów, KS AZS AJP Gorzów Wlkp.
 
KOBIETA BIZNESU
 
Tutaj nagrody otrzymały dwie panie: Violetta Panasiuk-Strzyżewska z firmy AUDIT Doradztwo Personalne oraz Edyta Hubska z IDEA HR GROUP.
 
Violetta Panasiuk-Strzyżewska spółka AUDIT Doradztwo Personalne powstała w 1999 r.; ciężka praca i charyzma właścicielki przełożyły się na dynamiczny rozwój firmy, wzrost ilości zatrudnionego personelu oraz wejściem na nowe rynki – firma ma swoje oddziały w Nowej Soli i Poznaniu. Rozrasta się również oferta – do usług z zakresu rekrutacji pracowników firma wprowadzone zostały także: leasing personalny, outsourcing kadr i płac, legalizacja zatrudnienia pracowników ze wschodu i innych krajów. Realizuje projekty społeczne na rzecz utalentowanej młodzieży: Praca Wakacje, Klasy Patronackie. Firma jest partnerem w działaniach naukowych (projekt CanIntoSpace). Szefowa firmy jest organizatorką spotkań: Śniadania Managerów i Śniadania Specjalistów, posiadaczka Odznaki Honorowej Miasta Gorzowa.
 
Edyta Hubska - współtwórczyni i współwłaścicielka firmy utworzonej w 2013 roku. IDEA HR to firma działająca na wszystkich polach związanych z doradztwem personalnym, wspierając lokalnych pracodawców i pracowników. Posiada oddziały w Szczecinie i Zielonej Górze. Edyta Hubska to pomysłodawczyni i współtwórca projektu społecznego Job Starter, którego celem jest zatrzymanie dobrze wykształconej młodzieży na lokalnym rynku pracy. Projekt działa pro publico bono, przez 3 lata wzięło w nim udział 30 firm i ponad 600 uczniów i studentów. Edyta Hubska aktywnie działa w organizacjach okołobiznesowych – ZIPH, Północnej Izbie Gospodarczej, Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej , Konfederacji Lewiatan, Skandynawskiej Izbie Gospodarczej.
 
Wyróżnienia w tej kategorii: dr Anna Czekirda - Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp., Ewa Cimander - Usługi Transportowe, Leśne i Ogólnobudowlane, Anna Borowiecka Reha-Med. Klinika Kosmetologii i Trychologii.
 
INNOWATOR ROKU
 
W kategorii Innowator roku kandydaci byli oceniani pod względem stopnia innowacyjności wprowadzonych na przestrzeni ostatnich pięciu lat nowych lub znacząco udoskonalonych rozwiązań: technologicznych, produkcyjnych, usługowych, marketingowych, organizacyjnych. Rozwiązania te mogły być opracowane samodzielnie przez firmę lub wywodzić się z innych firm lub podmiotów.
 
Nagroda trafiła do SILCARE oraz Zakładów Mechanicznych MESTIL.
 
Silcare - firma zadebiutowała w 2004 roku od małego punktu sprzedaży i szybko rozrosła się do dużego przedsiębiorstwa. Produkty firmy są opracowywane i produkowane na miejscu, co pozwala na szybkie reagowanie na potrzeby rynku – szybkość reakcji i wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych wyróżnia firmę na tle innych marek. Firma podąża w kierunku innowacji i rozwoju, poszerzając nieustannie ofertę produktów, dzięki czemu osiągnęła pozycję lidera na europejskim rynku produktów światłoutwardzalnych do stylizacji paznokci; firma wymienia szereg innowacyjnych technologii i kompleksów stosowanych w jej produktach.
 
Zakład Mechaniczny MESTIL – zajmuje się produkcją podzespołów do maszyn przemysłowych, linii technologicznych oraz części zamiennych. Prowadzi usługi inwestycyjne; od „prostych” montaży i demontaży, aż po kompleksowe przenoszenie fabryk; firma realizuje zamówienia indywidualne, dostosowane do potrzeb klienta. Przykłady innowacji: siłownia cieplna, aparatura naukowo-badawcza; technologia i urządzenia do instalacji oczyszczania stabilizatu; systemy automatyzacji procesów produkcyjnych maszyny funkcyjnej; patent na „system i sposób napędu turbiny”. Firma uczestniczy w targach, programach i konkursach, promuje markę własną oraz Gorzów Wielkopolski, z którego firma się wywodzi.
 
Wyróżnienia: Gorem, EL-EXPERT Leszek Zołotarski, Mikrosystem Jarosław Kopyś.
 
Źródło: Wydział Obsługi Biznesu i Inwestora UM Gorzowa Wlkp.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją