Samochód na abonament jest stosunkowo młodą usługą, która na całym świecie zdobyła już sporą popularność. Umożliwia zyskanie dla siebie zupełnie nowego auta, bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów, zaciągania kredytu czy innych wieloletnich zobowiązań. Na czym polega i do kogo jest skierowana?

Auto na abonament – na czym polega usługa?

Samochód na abonament to usługa podobna do wypożyczenia auta, jednak różni się w kilku istotnych kwestiach. Choć w obu przypadkach mamy do czynienia z uzyskaniem pojazdu do swojej dyspozycji na określony czas i na określonych warunkach, abonament samochodowy niesie ze sobą więcej korzyści oraz jest rozwiązaniem na o wiele prostszych zasadach.

Przede wszystkim, auto na abonament oznacza zupełnie nowy model samochodu – w stanie fabrycznym, bez przebiegu, na gwarancji producenta. Dla wielu osób jest to ogromna zaleta, mająca wielkie znaczenie dla komfortu użytkowania. Nowe auto jest mało awaryjne, posiada wiele nowoczesnych udogodnień, a także zachwyca wyglądem i wykończeniem, dzięki czemu może mieć reprezentacyjne znaczenie dla użytkownika. Pojazd otrzymuje się na 12 miesięcy i przez ten okres można z niego korzystać tak, jak z prywatnego auta. Ograniczenia są naprawdę niewielkie – należy do nich przede wszystkim założony z góry limit kilometrów, który zazwyczaj można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Samochodem na abonament można przy tym poruszać się swobodnie po całym kraju, a także poza jego granicami, choć ten fakt należy w pierwszej kolejności zgłosić do wypożyczalni ze względów bezpieczeństwa.

Dodatkowo, poza autem na abonament, otrzymuje się także związane z eksploatacją pojazdu usługi. Są one dostępne w zależności od wybranego pakietu i obejmują takie korzyści, jak pełne ubezpieczenie OC i AC, assistance oraz samochód zastępczy lub komplet nowych, zimowych opon, wraz z ich przechowywaniem oraz profesjonalną wymianą sezonową. Można więc wybrać najbardziej korzystne dla siebie rozwiązanie, dobierając potrzebne usługi, które mogą być przydatne podczas roku użytkowania auta.

Samochody w abonamencie – dla kogo?

Samochód na abonament to usługa skierowana przede wszystkim do osób, które chcą cieszyć się nowym, zadbanym autem na gwarancji producenta, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów ani nie podejmując się wieloletnich zobowiązań. Najczęściej z takiego rozwiązania korzystają:

  • osoby na stanowiskach wymagających częstego kontaktu z klientem, dla których profesjonalny wizerunek ma spore znaczenie, a nowy samochód do codziennych podróży ma na niego spory wpływ,
  • osoby pragnące wypróbować upatrzony model samochodu – przez rok jazdy mogą przekonać się, czy spełnia on ich wszystkie oczekiwania i czy warto go zakupić,
  • firmy chcące zyskać prestiżową flotę nowych aut, będących na gwarancji producenta i mających wpływ na wizerunek marki,
  • osoby pragnące co roku jeździć nowym modelem samochodu, bez konieczności kosztownego zakupu, zobowiązań oraz formalności związanych ze sprzedażą,
  • miłośnicy motoryzacji, pragnący wypróbować wiele różnych modeli aut, również z górnej półki cenowej.

Auto w abonamencie dla osób fizycznych to rozwiązanie niosące ze sobą wiele korzyści – warto zdecydować się na taką usługę i wypróbować swój wymarzony model samochodu, nie martwiąc się o zobowiązania i wysokie koszty.

Samochód na abonament – kto może skorzystać z tej usługi?