Prezydent miasta Jacek Wójcicki zdecydował o uruchomieniu miejskich ośrodków wsparcia, by aktywnie włączyły się w pomoc dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej w trudnym czasie walki z pandemią. Pomocy będą udzielać psychologowie, terapeuci rodzinni i eksperci z zakresu pedagogiki i psychoterapii.
Ze względu na konsekwencje psychologiczne, doświadczania trudnych emocji w wyniku epidemii Covid-19, w szczególności poczucia izolacji, zagrożenia i lęku, osoby potrzebujące wsparcia zachęcamy, by skorzystały z pomocy, wybierając numer telefonu, pod którym dyżurować będą specjaliści. Pomoc będzie można uzyskać w postaci konsultacji telefonicznej lub za pośrednictwem wizualnych kanałów komunikacji, jak na przykład Skype.
Do walki z psychologicznymi konsekwencjami społecznej izolacji staną pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia Ofiar Przemocy oraz Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Gorzowie.
- Uruchomiliśmy mechanizm, który pozwoli wspierać osoby, potrzebujące pomocy psychologicznej w tym trudnym czasie. Często lęk, niekontrolowane emocje, czy konflikty rodzinne to sytuacje, z którymi musimy radzić sobie w dobie walki z epidemią i w ramach koniecznej izolacji społecznej. To trudna sytuacja i nierzadko znajdujemy się w niej pierwszy raz. Dlatego chcemy objąć wsparciem możliwie szerokie grono mieszkańców, którzy będą takiej pomocy szukali i potrzebowali - podkreśliła wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała.
Ponieważ sytuacja epidemiologiczna zmienia się z dnia na dzień, ważne jest, by każdy, kto w tym czasie czuje, że sytuacja go przerasta, mógł znaleźć fachową pomoc. Psychologowie będą udzielać takiego wsparcia przez telefon, a grafik dyżurów został skonstruowany tak, by pomagać niezależnie od pory dnia i nocy.
Ośrodek Interwencji Kryzysowej
i Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie
Numer do konsultacji psychologicznej: 95 7 214 215 oraz SKYPE:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownicy ośrodka odbierają telefon przez całą dobę. Niemniej o poszczególnych porach dnia i nocy, dyżuruje inny specjalista: psycholog, pedagog i aspirant pracy socjalnej. Szczegółowy grafik dyżurów w załączeniu.
Na podobnych zasadach pomocy będzie udzielał Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Tutaj również będzie można uzyskać fachową pomoc o każdej porze dnia oraz w nocy, dzwoniąc pod numer 95 721 41 60 . Telefon, w zależności od pory będzie odbierał inny specjalista. W załączeniu grafik dyżurów.
Obie placówki od wielu lat świadczą specjalistyczną pomoc mieszkańcom Gorzowa i powiatu. Pracują tutaj doświadczeni fachowcy, którzy na co dzień zmagają się z trudnymi sytuacjami rodzinnymi i indywidualnymi. Gotowi są pomóc, wesprzeć lub przeprowadzić przez trudny czas, udzielając porad telefonicznych.
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych
Oferta pomocy pracowników poradni skierowana jest zarówno do rodziców i nauczycieli, jak i dla dzieci i młodzieży. W razie potrzeby możliwe jest umówienie się z pracownikiem placówki na rozmowę za pośrednictwem Skype.
Pracujący w placówce specjaliści pozostają do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00, pod numerem telefonu 95 7320 736, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Natomiast w godzinach 14:00 - 20:00 prowadzone będą konsultacje psychologiczne pod numerem 667 659 275 (szczegółowy grafik w załączeniu).
Pomoc będzie świadczona do odwołania.
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
Grafika: Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Pobierz