Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w masce wszedł do sklepu z nożem, groził pracownikom i zażądał wydania pieniędzy. Zabrał kilkaset złotych, alkohol, papierosy i uciekł. Kryminalni przez kolejne dni pracowali nad ustaleniem podejrzanego. Po działaniach operacyjnych i ustaleniach ostatecznie trzy osoby związane z tym napadem usłyszały zarzuty.

Funkcjonariusze o napadzie na sklep w Wawrowie zostali poinformowani w poniedziałek (1 lutego) około godziny 18. Na miejscu szybko pojawiło się kilka patroli, w tym kryminalni i przewodnik z psem. Prowadzone były szeroko zakrojone poszukiwania, a informacja o zdarzeniu i rysopis trafiły do policjantów, którzy pełnili służbę. Na miejscu pracowali śledczy z technikiem, by zebrać jak najwięcej dowodów. Policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widać całe zdarzenie.

W kolejnych dniach nad ustaleniem podejrzanego pracowali gorzowscy kryminalni. Z pracy operacyjnej policjantów wynikało, że w zdarzeniu udział brały także inne osoby, które były niedaleko od miejsca napadu. Funkcjonariusze ustalili personalia, kwestią czasu było ich zatrzymanie. Kryminalni poszukiwali trzech mężczyzn.

Policjanci po zatrzymaniu 19-latka zabezpieczyli papierosy, które zostały skradzione ze sklepu w Wawrowie. Zdaniem śledczych 19-latek i 2 mężczyzn w wieku 18 lat działali wspólnie i w porozumieniu i usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jeden z 18-latków był tym, który wszedł do sklepu z nożem. W środę (17 lutego) został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące Śledczy nadal pracują nad sprawą, zbierają materiał dowodowy i wyjaśniają wszystkie wątki. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.24 MB)

Pliki do pobrania