24-25 lipca – zapraszamy na Dobry Wieczór Gorzów

Grafika wpisu 24-25 lipca – zapraszamy na Dobry Wieczór Gorzów

Dobry Wieczór Gorzów gra nadal! Już w najbliższy weekend na Starym Rynku w Gorzowie Wlkp. nowa porcja solidnej rozrywki.

W sobotę zapraszamy od godziny 19:00 na koncert zespołu FolkfoR – to muzyka tradycyjna w nietradycyjnych aranżacjach.

WYKONAWCY:
Natalia Chmurczyk – ukulele, kontrabas, bęben obręczowy
Paulina Tobis – skrzypce
Mateusz Rzytka – kontrabas, instr. perkusyjne
Grzegorz Tobis – klarnet, instr. perkusyjne.

Wieczór zakończy Doktor Swing – dwuosobowa orkiestra z Trójmiasta, która proponuje taneczną zabawę przy dźwiękach należących do szeroko pojętej kultury Latino. Usłyszymy salsę, mambo, merengue, a nawet tango. Duet tworzą charyzmatyczni frontmani : Jarek Janiszewski i Grzegorz Kusio.

W niedzielę zaczynamy od godziny 16:00 koncertem Orkiestry Siedlice działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej Gorzów-Siedlice od 1960 r. Naszą siedzibą jest Dom Strażaka w Gorzowie Wielkopolskim. Orkiestra Siedlice to orkiestra strażacka, dęta, marszowa i koncertowa. W repertuarze mamy muzykę marszową, klasyczną, kościelną oraz rozrywkową. Zapewniamy oprawę muzyczną uroczystości kościelnych, lokalnych i państwowych. Prowadzimy przemarsze i koncertujemy zarówno w przestrzeni otwartej jak i zamkniętej, zapewniając słuchaczom chwile radości. Orkiestra wspiera rozwój talentów – uczymy grać przyszłych orkiestrantów i zapewniamy im instrumenty. Wspomagamy przedsięwzięcia o charakterze filantropijnym i angażujemy się w życie społeczności lokalnej. Orkiestra Siedlice za swoją działalność została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką “Zasłużony dla kultury polskiej”.

Po orkiestrze wystąpi zespół MUZYKA KOŃCA LATA. To najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim, utrwalający w piosenkach sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających. W swojej twórczości odwołuje się do lat 60. czyli czasów „zagolfionego” big beatu, ale też dokonań amerykańskiej alternatywy lat 90. Jak dotąd MKL dorobił się sześciu płyt: „Jedno wesele dwa pogrzeby” (2006), „2:1 dla dziewczyn” (2007), „PKP Anielina” (2011), Szlagiery (2012) oraz Złoty Krążek (2017), Prywatny Ciechocinek (2021) na których uchwycił klimat dorastania i codziennego życia w Mińsku Mazowieckim. Opisując muzykę i polskie teksty zespołu krytycy najchętniej posługują się triadą określeń: bezpretensjonalne, szczere, urocze. Od 2011 roku zespół związany jest z młodą niezależną wytwórnią Thinman Records.

Scena na Starym Rynku.
Wstęp wolny.