Namioty polowe wojskowe są doskonałym rozwiązaniem magazynowym dla potrzeb wojskowych. Warto więc po kolei rozważyć wszystkie argumenty, które przemawiają za wykorzystaniem tego typu konstrukcji tymczasowych do celów związanych z działalnością militarną.

Cechy dobrego namiotu wojskowego

Niezwykła wytrzymałość na warunki atmosferyczne

Argument, który może wydawać się trudny do udowodnienia w przypadku obiektów namiotowych dla osób, które są zakorzenione w dawnym spojrzeniu na wytrzymałość tego typu konstrukcji. Dzisiejsza technologia pozwala na produkcję niezwykle wytrzymałych namiotów, uzyskuje się to dzięki:

- wieloletniemu doświadczeniu na tym gruncie, które jest nie do przecenienia w przypadku firm, które biorą sobie do serca sugestie klientów;

- zastosowaniu nowoczesnych symulacji komputerowych pozwalających na dokładne oszacowanie sił, które panują na poszczególne elementy namiotu;

- zastosowaniu bardzo wytrzymałych materiałów już na etapie zamawiania odpowiednich półproduktów służących do produkcji samych płacht, jak i elementów konstrukcyjnych, które obowiązkowo są ocynkowane. Dzięki temu przedłuża to ich żywotność.

Wszystkie te cechy gwarantują, że całość konstrukcji może posłużyć przez wiele lat i pozwalają chronić wnętrze przed śniegiem, deszczem i gradem. Porywisty wicher również nie stanowi problemu dla takiej konstrukcji.

Łatwość w montażu i modernizacji

Niezwykle przydatna cecha, szczególnie patrząc pod kątem wykorzystania konstrukcji namiotowych w szeroko pojętym militaryzmie. Kluczowe jest tutaj szybkie i sprawne złożenie namiotu, a w razie potrzeby (na przykład wycofywanie się wojska z danych terenów) ważne jest też to, aby szybko zdemontować wszystkie elementy, załadować na samochód transportowy i dostarczyć w inne miejsce. Namioty wojskowe spełniają te cechy w pełni, pozwalając na taką elastyczność działania.

Budowa segmentowa może okazać się niezwykle przydatna gdy dojdzie do sytuacji w której dojdzie do uszkodzenia fragmentu namiotu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki element zwyczajnie odłączyć od całości namiotu, a następnie zastąpić go innym elementem.

Zaawansowana personalizacja i uniwersalność

To co jest niesamowite w tego typu wojskowych namiotach polowych jest to, że każdy z nich może być na swój sposób unikalny. Jednego dnia można przeznaczyć dany obszar namiotowy jako miejsce do spania dla żołnierzy, a następnego dnia przekształcić taki obiekt w magazyn. W obu tych formach namiot wojskowy sprawdzi się doskonale, to właśnie ta uniwersalność ma tutaj duże znaczenie. Jak już wcześniej było wspomniane, budowa modułowa niesie za sobą wiele pozytywnych cech, zaczynając od możliwości dowolnego odłączenia elementów namiotu, aż po możliwości związane z dowolnym łączeniem pojedynczych namiotów w jedną całość za pomocą otwieranych ścian. Można w ten sposób uzyskać cały kompleks namiotowy połączony tunelami namiotowymi lub otwarty na pełną szerokość za pomocą uchylnych ścian. Nie sposób też nie wspomnieć o możliwościach względem wyboru rozmiarów, kształtów i kolorystyki namiotów. Wydawać by się mogło, że namiot to namiot i w tej kwestii wszystkie mogą wyglądać podobnie. Przykładem ciekawego urozmaicenia wyglądu jest budowa kopułowa dachów. Tak więc namiot nie musi być ograniczony jedynie do dwóch rodzajów dachów ukośnych – jednospadowego lub dwuspadowego, ale można też sięgnąć po rozwiązania na swój sposób nietypowe.