W dzisiejszych czasach każdy z nas może posiadać własną stronę WWW. Blog na temat gotowania? Czemu nie! Witryna z naszymi recenzjami najnowszych filmowych produkcji? Jak najbardziej! Fanpage naszego psa, który ma więcej fanów niż my sami? Pewnie! Z tym, że czy zająć się tym samemu czy może lepiej zlecić sprawę profesjonalistom? Rozważmy wszystkie za i przeciw.

Darmowa strona internetowa?

Projektowanie serwisów internetowych to brzmi dumnie prawda? Oczywiście, nie każdy może to robić, ale... czy na pewno? W sieci znajdziemy olbrzymią ilość portali pozwalających na założenie bloga naszemu pociesznemu Burkowi. Czasem darmowych, czasem płatnych. Oferujących szereg interesujących szablonów, które w łatwy sposób możemy dopasować do naszego nastroju, preferencji czy ogólnego widzimisie. I wszystko pięknie, ładnie. Podstawy strony są praktycznie gotowe, nic tylko wypełnić ją unikatową treścią, czytaj: zdjęciami pupila bawiącego się z innymi gwiazdami Internetu. Może nawet jakieś wspólne selfie z Grumpy Cat'em, kto wie. I jeśli chcemy mieć własną witrynę wyłącznie po to, by od czasu do czasu pochwalić się przed znajomymi, to ok. Wystarczy. Jednak gdy naszym celem nie jest wyłącznie obecność w sieci, a bardziej zaistnienie w niej, to już sprawy się komplikują. Dlaczego? Przez wtórność.

Własny serwis internetowy. Samodzielna praca czy profesjonalna firma?

Stworzenie serwisu www to dopiero początek

Darmowe oraz płatne serwisy oferują swoje szablony, z których korzysta większość użytkowników. Owszem są przystępne i nieźle wykonane, ale również powielane raz za razem. Jeśli chcemy przebić się przez ten istny atak blogowych klonów i pozostać w świadomości nasyconego treścią, internetowego odbiorcy, musimy się czymś wyróżniać. Oczywiście dany szablon można starać się spersonalizować tak by nawet prowadzący program Dom nie do poznania go nie rozpoznał, ale wymaga to dużego nakładu pracy oraz czasu. A i efekt końcowy nie musi wcale przypominać wyglądu najlepszych portali. Także czy nie lepiej byłoby zlecić tworzenie serwisów internetowych ludziom, którzy nie tylko zadbają o wygląd witryny, ale także zadbają o jej odpowiednią optymalizację (trudne słowo), intuicyjność (jeszcze trudniejsze słowo), a czasem także pozycjonowanie (olaboga)?

Zawodowcy w tworzeniu portali internetowych

Profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem serwisów internetowych, nie tylko jest w stanie stworzyć witrynę, która będzie prawdziwym, wirtualnym oknem wystawnym w pasażu rozmaitych sklepów, jakim jest Internet, ale również w sposób unikatowy i kreatywny, wykorzystać obowiązujące współczesne standardy na Twoją korzyść. Bo w dzisiejszych czasach estetyczny wygląd strony to nie wszystko. Należy brać pod uwagę jak dany portal zachowa się odpalony na smartfonach, czy użytkownik szybko odnajdzie interesujące go treści, i czy w ogóle trafi na Twoją stronę internetową w zalewie wielu podobnych witryn. Nie oszukujmy się. Kto z nas przegląda 4-5 stronę wyszukiwania interesującej nas frazy? W tym wyścigu liczą się tylko pierwsze pozycje.

Profesjonalna witryna na darmowych narzędziach

Jednak decydując się na zawodowców nie trzeba rezygnować z bezpłatnych rozwiązań. Warto znaleźć firmę, która wspiera również znane i lubiane opcje Open Source, takie jak Magento, Wordpress, Drupal itp. Ich niezaprzeczalną zaletą jest popularność, a co za tym idzie możliwość dotarcia do stale powiększającego się grona użytkowników. A dzięki profesjonalnej pomocy w projektowaniu oraz późniejszemu wsparciu ludzi zawodowo zajmującym się tworzeniem witryn internetowych, masz pewność, że Twoja strona będzie wybijała się ponad przeciętność. Burek wreszcie dostanie tyle atencji na ile zasługuje!

Podsumowując. Czy warto zająć się swoją stroną samemu? Zależy od tego co chcemy osiągnąć. Przy ograniczonym budżecie i niezbyt wysokich aspiracjach – owszem. Jednak gdy chcemy wybić się ponad przeciętność wszędobylskich witryn o podobnej tematyce, wtedy warto zdać się na pomoc ludzi, którzy na tej branży zjedli zęby. Oczywiście firma firmie nierówna. Dlatego stosowny research jest jak najbardziej wskazany przed wykonaniem przelewu na konto danego przedsiębiorstwa.