Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Podejmując decyzję o remoncie lub lekkim odświeżeniu naszego domu, warto uwzględnić także odnowienie drewnianych powierzchni lub mebli, które z biegiem czasu stały się lekko zużyte. Dobra farba do drewna może również służyć nam do przemalowania powierzchni całkiem nowych, których kolor czy tekstura jednak nie do końca nam odpowiada.

W przypadku drewna znajdującego się na naszym tarasie czy w ogrodzie, wysokiej jakości farby do drewna zewnętrze doskonale poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami, jakie niestety wiążą się z przebywaniem na świeżym powietrzu.

Co warto wiedzieć o farbach do malowania drewna?

Wybierając się do sklepu z lakierami i farbami do drewna, warto mieć ze sobą listę wyselekcjonowanych produktów, które zwróciły naszą uwagę. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni naszej decyzji, o poradę można zapytać doradcy sklepu, który doskonale zna się na farbach do drewna na zewnątrz, jak i do wewnątrz.

Czym powinna charakteryzować się najlepsza farba do drewna? Dobrą pigmentacją i wysoką wydajnością. Te cechy charakteryzują farby takich firm jak Jedynka czy Beckers do drewna, które w ciągu wielu lat obecności na rynku zaskarbiły sobie zaufanie wielu klientów. Farba do drewna powinna również rozprowadzać się łatwo i przyjemnie, dlatego jej konsystencja nie powinna posiadać żadnych grudek. Przed każdorazowym użyciem farby do malowania drewna należy ją dokładnie wymieszać, aby zniwelować ryzyko nieumiejętnej aplikacji.

Zwykła farba do drewna i metalu może niestety emitować lotne substancje organiczne, które mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego na rynku pojawiła się farba ekologiczna do drewna, która jest produktem w stu procentach bezpiecznym.

Farby do malowania drewna na zewnątrz i wewnątrz– kilka wskazówek

Farba do drewna – kolory i wykończenia

Osoby, które starają się uzyskać stonowane wnętrze o ciepłym i przytulnym charakterze, powinny zdecydować się na zakup białej farby do drewna czy szarej farby do drewna. Jasne odcienie farb do drewna nie tylko ocieplają wnętrze, ale również optycznie je zwiększają. Ciemne pigmenty w farbach powodują efekt odwrotny, dlatego należy z nimi uważać. Pomijając aspekty estetyczne, biala farba do drewna stosowana jest również jako podkład pod kolorowe farby do drewna, które mogą nie ukazać swojego potencjału w przypadku ich użycia na powierzchni do tego nieprzystosowanej.

Jeśli drewno, które chcemy pokryć farbą nie uda nam się dokładnie zeszlifować, powinniśmy skorzystać z dobrodziejstw matowej farby do drewna, która nie powoduje podkreślenia nierówności drewnianej struktury. Dobrze sprawdzi się także transparentna farba do drewna, która wyeksponuje naturalne piękno drewnianej powierzchni. Farba o przejrzystej konsystencji doskonale sprawdzi się jako farba do parkietu. Dobra farba ochroni podłogę przed nadmiernym ścieraniem i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Farby zewnętrzne do drewna – charakterystyka

Meble ogrodowe czy deski tarasowe są szczególnie narażone na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Odpowiednie produkty do malowania drewna na zewnątrz powinny w sposób szczególny chronić strukturę drewna przed butwieniem, gniciem czy kruszeniem. Jeśli chodzi o zewnętrzne farby do drewna, kolory dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych otwierają nam wiele możliwości. Oprócz farby białej do drewna, dobrze sprzedaje się również złota farba do drewna, która wprowadza nieco ożywienia. Podobnie jak farba do drewna biała, ta w kolorze złotym lub srebrnym o wykończeniu połyskującej świetnie podkreśli wyjątkowy charakter klasycznych mebli ogrodowych.