Mikrodermabrazja – nowoczesna forma peelingu

Mikrodermabrazja to zabieg pielęgnacyjny, który pomaga kompleksowo zadbać o kondycję skóry. Jest skuteczna w walce z tymi problemami, w przypadku których kosmetyki często nie wystarczają, takimi jak: zaawansowane zmiany trądzikowe, zmarszczki czy cellulitis. Bez względu na to, w jakim wieku jesteś, mikrodermabrazja może stanowić doskonały sposób na to, by zachować piękną, gładką i elastyczną skórę.

Czym jest mikrodermabrazja?

Termin mikrodermabrazja oznacza specjalny rodzaj peelingu, podczas którego kolejne warstwy naskórka złuszczane są w sposób mechaniczny, przy użyciu dokładnie kontrolowanego strumienia specjalnych kryształów. W ten sposób możliwe jest usunięcie obumarłej tkanki i w zależności od ustawień i intensywności zabiegu niwelowanie specyficznych, zaawansowanych zmian skórnych: zmarszczek mimicznych, rozszerzonych porów, łojotoku czy zaskórników.

Najczęściej mikrodermabrazję stosuje się na twarzy i dekolcie, możliwe jest jednak wykorzystywanie także na innych partiach ciała, na przykład udach czy pośladkach – co powoduje wzrost elastyczności skóry i może wspierać walkę z cellulitem. Zabieg mikrodermabrazji nie jest inwazyjny, jednak dla bezpieczeństwa zawsze powinien być wykonywany przez doświadczonych specjalistów w renomowanym salonie kosmetycznym, takim jak spa w Szczecinie, Saray Beauty & Spa.

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja kurondowa – wykorzystane podczas zabiegu kryształki tlenku glinu pozwalają na delikatne złuszczanie lekko obumarłego naskórka. Jednocześnie stymulowana jest regeneracja kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna.
  • mikrodermabrazja diamentowa – zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest przy pomocy głowic diamentowych. Metoda ta pozwala uniknąć powstawania pyłu, dlatego też może być stosowana nawet w przypadku bardzo delikatnej, wrażliwej lub alergicznej skóry.
  • mikrodermabrazja tlenowa – obumarły naskórek złuszczany jest przy pomocy tlenu i soli fizjologicznej. To bardzo dobry sposób, by pozbyć się zanieczyszczeń zalegających na skórze, rozszerzonych porów i zaskórników.

Jak często należy wykonywać zabieg mikrodermabrazji?

Już pierwszy zabieg mikrodermabrazji pozwala zobaczyć zmiany. Aby jednak poprawa stanu skóry była widoczna, konieczne będzie wykonanie całej ich serii - zwykle od 6 do 10 zabiegów. Wykonuje się je w odstępach czasowych od tygodnia do miesiąca. Oczywiście, wszystko zależy od celu zabiegu, kondycji skóry i indywidualnej reakcji organizmu. Kluczowa jest systematyczność, która pozwala utrzymać najlepsze rezultaty.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

Mimo że mikrodermabrazja jest stosunkowo bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania - wszelkiego rodzaju choroby i infekcje skórne - bakteryjne, wirusowe i grzybicze, trądzik różowaty, grzybica, stany zapalne. Mikrodermabrazji nie wykonuje się również w przypadku skóry naczynkowej, widocznych znamion i po opalaniu lub przy suplementacji witaminy A.

Mikrodermabrazja – efekty

Mikrodermabrazja w Szczecinie, w Saray Beauty & Spa. przynosi zdumiewające efekty szczególnie w przypadku osób zmagających się rozszerzonymi porami i łojotokiem skóry, zaskórniakami i silnym trądzikiem. Skóra po zabiegu wygląda świeżej, młodziej, jest bardziej elastyczna. Seria zabiegów pozwala również zmniejszyć widoczność drobniejszych zmarszczek i wspomaga walkę z cellulitem.