Funkcjonariusze namawiają do tego, by w miarę możliwości odstawić auta i przesiąść się do komunikacji miejskiej lub skorzystać z roweru. W Europejski Dzień Bez Samochodu policjanci spotkali się z przedszkolakami, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Miejscem idealnym ta takie przedsięwzięcia jest miasteczko ruchu drogowego.

W Europejski Dzień Bez Samochodu warto odstawić auto i skorzystać z komunikacji miejskiej. Można też wsiąść na rower. Dzisiaj sporo jest ekologicznych pojazdów, które stanowią alternatywę dla spalin. Zmiana będzie z korzyścią dla zdrowia i środowiska naturalnego. Z rowerów i hulajnóg skorzystały przedszkolaki, które spotkały się z gorzowskimi policjantami, strażakami i ratownikiem medycznym.

Dzieci mogły porozmawiać z mundurowymi. Policjanci mówili przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Swoje umiejętności dzieci mogły sprawdzić podczas przejazdu przez miasteczko ruchu drogowego. Choć przed przedszkolakami jeszcze sporo nauki, to już całkiem nieźle radzą sobie z płynną jazdą i rozpoznawaniem znaków. Ważne, aby od wczesnego dzieciństwa mówić o właściwych zrachowaniach na drodze. Każdy uczestnik spotkania nie tylko mógł obejrzeć radiowóz, ale także został wyposażony przez policjantów w odblask. Zbliża się jesień, i każdy taki element może uratować życie pieszego.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim