Uczniowie klasy policyjnej poznaj…ą pracę policjantów nie tylko w teorii. Zajęcia z funkcjonariuszami w gorzowskiej komendzie pozwolą im poszerzyć dotychczasową wiedzę. Wśród tej grupy młodych osób są już kandydaci do policji. Nie mogło zatem zabraknąć tematu doboru do służby.

Uczniowie klas mundurowych mają możliwość w sposób szczególny zapoznać się z pracą gorzowskich policjantów od tak zwanej kuchni. Młodzi ludzie mają zajęcia z gorzowskimi policjantami i dzięki temu o pracy służb wiedzą zdecydowanie więcej. Funkcjonariusze chcą jednak urozmaicić zajęcia, zapraszają regularnie uczniów do komendy. Tu mają okazję spotkać się z policjantami kilku pionów, którzy opowiadają im o swojej pracy.

Z punktu widzenia funkcjonowania jednostki, jej centrum znajduje się na stanowisku kierowania. To przez oficera dyżurnego, przez całą dobę, przechodzą wszystkie informacje o interwencjach i zdarzeniach. Na tym odpowiedzialnym stanowisku trzeba szybko podejmować bardzo trudne decyzje. Kandydaci do pracy w tym miejscu muszą mieć szczególne predyspozycje. Tuż obok znajduje się stanowisko monitoringu miejskiego, dzięki czemu operatorzy mogą od razu o zagrożeniach informować dyżurnego. W połączeniu z patrolami, które są w mieście, zdecydowania poprawia to efektywność i bezpieczeństwo.

O swoich zadaniach opowiadała także funkcjonariuszka wydziału dochodzeniowo-śledczego. Uczniowie mogli także zobaczyć, jak pobiera się linie papilarne. Policjant ruchu drogowego zaprezentował radiowóz, wyposażony w specjalistyczny sprzęt. To nim funkcjonariusze jadą obsługiwać zdarzenia drogowe. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu mogą bezpiecznie i sprawnie je obsłużyć. Nie mogło także zabraknąć rozmowy na temat przyjęć do policji i procesu rekrutacji. Choć uczniowie jeszcze chwilę muszą zaczekać ze złożeniem dokumentów, to już teraz wśród nich są osoby, które niebawem staną się kandydatami do pracy w policji.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
  • #8