Gorzów Wielkopolski świętuje 767. urodziny! Dziękujemy!
Gorzów świętował swoje 767. urodziny z pełnym rozmachem! Dwa dni pełne muzyki, niespodzianek i radości zgromadziły mieszkańców na Starym Rynku, tworząc niezapomnianą atmosferę wspólnego świętowania.

Uroczyste otwarcie i piknik wojskowy

Obchody 767. urodzin rozpoczęły się od święta 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. W Gorzowie, na placu Grunwaldzkim, żołnierze przygotowali wojskowy piknik, który przyciągnął tłumy, przede wszystkim najmłodszych mieszkańców. Była to doskonała okazja, aby z bliska zobaczyć sprzęt wojskowy i poczuć atmosferę wojskowego święta.

Msza święta w intencji miasta

W gorzowskiej katedrze odbyła się msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, radni oraz licznie zgromadzeni gorzowianie. Był to moment refleksji i modlitwy, który dodał duchowego wymiaru obchodom urodzin miasta.

Muzyczne występy na Starym Rynku

O godzinie 18:00 rozpoczęły się koncerty na plenerowej scenie na Starym Rynku. Prezydent Jacek Wójcicki przywitał zgromadzonych gości, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Symbolicznym gestem było wypuszczenie w niebo 767 kolorowych balonów, co dało znak do rozpoczęcia świętowania.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Skolim, jednak pogoda pokrzyżowała plany organizatorów, powodując opóźnienia kolejnych występów. Mimo to, gorzowianie nie zawiedli i licznie zgromadzili się, aby posłuchać koncertów Majki Jeżowskiej i Małgorzaty Ostrowskiej. Ich występy zakończyły się tuż przed północą, a publiczność była zachwycona.

Niedzielne atrakcje i finał urodzin

Niedziela przywitała mieszkańców piękną pogodą, idealną do kontynuowania urodzinowej zabawy. Na scenie jako pierwszy wystąpił zespół Małe TGD, który wspólnie z córeczką Judytą zapowiedział prezydent Jacek Wójcicki. Następnie publiczność bawiła się przy muzyce zespołu Łydka Grubasa oraz gwiazdy wieczoru, Baranovskiego.

Na zakończenie dwudniowych obchodów, organizatorzy wypuścili w niebo kolorowe confetti i podziękowali wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Prezydent Jacek Wójcicki podkreślił, że frekwencja i entuzjazm mieszkańców potwierdzają potrzebę wspólnego świętowania urodzin miasta. „Dziękuję za tak liczne uczestnictwo, wasza obecność potwierdza potrzebę wspólnego świętowania urodzin naszego miasta. To bardzo ważne. Będziemy tę ideę kontynuować oraz stale pracować nad ciekawym harmonogramem. Tak wspaniałą publiczność trzeba wciąż zaskakiwać” – zaznaczył gospodarz urodzinowej imprezy.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia

Urodziny miasta w formule dwudniowej biesiady z muzyką na plenerowej scenie zorganizowano po raz drugi, tym razem na Starym Rynku. Głównym organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury i Miasto Gorzów, przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz partnerów: GBS Gorzów Wielkopolski i Związku Celowego Gmin.


Na podst. Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego