Policja zatrzymała sześciu pijanych kierowców w porannych kontrolach w Gorzowie Wlkp.
Poranne działania policji w naszym mieście przyniosły nieoczekiwane rezultaty. Sześciu kierowców pod wpływem alkoholu, w tym jeden poszukiwany listem gończym. Niezwykłe wydarzenia miały miejsce na rondzie u zbiegu ulic Złotego Smoka i Szczecińskiej.

Rutynowa kontrola trzeźwości przynosi zaskakujące wyniki

W poniedziałek, tuż po godzinie 6 rano, funkcjonariusze ruchu drogowego wspierani przez pododdziały prewencji pojawili się na rondzie u zbiegu ulic Złotego Smoka i Szczecińskiej. Ich celem było przeprowadzenie rutynowej kontroli trzeźwości kierowców. W ciągu kilku godzin policjanci przebadali około 700 osób.

Wyniki tej kontroli okazały się zaskakujące. Zatrzymano sześciu kierowców pod wpływem alkoholu, z czego pięciu miało ponad pół promila alkoholu w organizmie, co kwalifikuje ich czyny jako przestępstwo. Co ciekawe, zatrzymani kierowcy podróżowali w pięciu różnych pojazdach.

Próba oszukania policji kończy się fiaskiem

Najbardziej niecodzienna sytuacja miała miejsce, gdy policjanci zatrzymali do kontroli samochód, w którym podróżowało dwóch mężczyzn. Widząc kontrolę trzeźwości, postanowili oni zamienić się miejscami. Niestety dla nich, ten manewr nie umknął uwadze funkcjonariuszy.

Kierowca, który zasiadł za kierownicą po zamianie, 51-letni mężczyzna, miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany listem gończym i czeka go dziewięciomiesięczna odsiadka w zakładzie karnym. Jego towarzysz, który wcześniej prowadził pojazd, również był nietrzeźwy (ponad promil alkoholu w organizmie) i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja zapowiada kontynuację działań

Poranne działania policji pokazują, że niektórzy kierowcy nie traktują poważnie przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podkreślają, że takie zachowanie stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też kontrole trzeźwości będą kontynuowane i nasilane.

Komisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w naszym mieście apeluje do kierowców o rozwagę: "By nie mieć problemu z prawem, zalecamy, by dobrze się zastanowić, czy na pewno możemy prowadzić auto."

Warto pamiętać, że odpowiedzialne zachowanie na drodze to nie tylko kwestia przestrzegania prawa, ale przede wszystkim bezpieczeństwa nas wszystkich. Każdy z nas może przyczynić się do tego, by nasze ulice były bezpieczniejsze.


Na podstawie: KMP w Gorzowie Wielkopolskim