Autobusy MZK będą kursować na Piaski w weekendy
W nadchodzący weekend mieszkańców czekają zmiany w komunikacji miejskiej, które mają związek z pracami torowymi oraz wydarzeniami kulturalnymi. Przewoźnik MZK przygotował szereg modyfikacji w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych, aby ułatwić podróżowanie po mieście.

Zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów od piątku do niedzieli

Od piątku, 5 lipca, do niedzieli, 7 lipca, Miejski Zakład Komunikacji wprowadza istotne zmiany w kursowaniu tramwajów. Z powodu pilnych prac torowych zawieszone zostaną linie tramwajowe nr 2 i 3. W zamian za to, linia tramwajowa nr 1 będzie kursować z większą częstotliwością, a dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T 2.

Autobusy linii T 2 będą kursować na trasie od przystanku Chrobrego (Katedra - autobusowy) przez Kosynierów Gdyńskich, Mieszka I, Kazimierza Wielkiego, Puszkina, aż po przystanek Czarnieckiego (Piaski – końcowy przy Netto). W kierunku powrotnym, autobusy będą ruszać z przystanku Kazimierza Wielkiego (Piaski – początkowy przy pętli tramwajowej) i jechać przez Mieszka I, Kosynierów Gdyńskich, Orląt Lwowskich, Sikorskiego, aż do Chrobrego (Katedra – autobusowy, końcowy).

Zmiany trasy linii T 2 z powodu defilady wojskowej

W sobotę, 6 lipca, w godzinach 8:30 - 13:00 w związku z defiladą wojskową, trasa linii T 2 ulegnie tymczasowym zmianom. W kierunku Piaski, od przystanku Krzywoustego, autobusy pojadą ulicami Kosynierów Gdyńskich (Urząd Wojewódzki) i Mickiewicza, by następnie powrócić na ul. Mieszka I. W kierunku Katedry, od przystanku Sąd Okręgowy, trasa będzie prowadzić przez Mickiewicza i Kosynierów Gdyńskich (Urząd Wojewódzki, Matejki), gdzie nastąpi powrót na dotychczasową trasę.

W tym czasie zawieszone będą przystanki Pl. Grunwaldzki i Borowskiego w obu kierunkach. Godziny zmiany trasy mogą ulec modyfikacji w zależności od zakończenia uroczystości wojskowych, co będzie zależało od decyzji służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie wydarzenia.

Zmiany w komunikacji miejskiej z powodu koncertów urodzinowych miasta

W weekend 6-7 lipca, w związku z koncertami na Starym Rynku z okazji 767 Urodzin Miasta, wprowadzone zostaną dodatkowe zmiany w komunikacji miejskiej. Od godziny 17:00 zawieszone będzie kursowanie linii tramwajowej nr 1, a w zamian za to uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T 1.

Autobusy linii T 1 będą kursować od przystanku Warzywna (pętla autobusowa Wieprzyce PKP) przez Kostrzyńską, 11 Listopada, Estkowskiego, gen. Sikorskiego, Chrobrego, Jagiełły, Warszawską, Podmiejską, Pomorską, aż do przystanku Fieldorfa „Nila”. W kierunku powrotnym, trasa przebiegać będzie przez te same przystanki, z wyjątkiem kilku zmian.

Na trasie linii T 1 nie będą obsługiwane przystanki: Katedra, Herberta w kierunku Fieldorfa „Nila”, Wełniany Rynek w kierunku Wieprzyc oraz Rondo Gdańskie w obu kierunkach.

Mieszkańcy powinni być przygotowani na te zmiany i planować swoje podróże z uwzględnieniem tymczasowych utrudnień. Zachęcamy do śledzenia informacji na bieżąco, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień i utrudnień w codziennych dojazdach.


Na podst. Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego