18 osób i cała grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 7 dołączyło do ambasadorskiej wspólnoty w ramach kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. Wśród nich osoby znane i z Gorzowem kojarzone oraz mieszkańcy, którzy wzięli udział w akcji „Dołącz do nas. Zostań ambasadorem miasta”.
Z udziałem tej drugiej grupy został zrealizowany spot promujący miasto, który można oglądać

tutaj

.
Wśród nowych ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd Jestem znalazły się kolejne osoby znane i rozpoznawalne, które Gorzów promują poprzez swoją aktywność zawodową i pasję. Są to:
Adriana SzklarzAdriana Szklarz
Trener personalny, mówczyni inspiracyjna, doradca życiowy. W 2002 roku usłyszała diagnozę o konieczności przyczepu serca, na transplantację czekała 7 lat, bijąc jeden z rekordów Polski w oczekiwaniu na operację. Za piątym podejściem udało się znaleźć dawcę. 5 listopada br. minęło dokładnie 9 lat od operacji, która wróciła Adzie życie. W cztery miesiące po przeszczepie, w ramach rehabilitacji, zrobiła kurs instruktora i sędziego Nordic Walking. Dwa lata po przeszczepie rozpoczęła inicjatywę prorogowania ideę transplantacji poprzez ogólnopolski marsz im. prof. Zbigniewa Religi. W 2015 roku jako jedyna z dwóch Polek, po transplantacji, a pierwsza po przeszczepie serca, obeszłam z kijkami duńską wyspę Bornholm, pokonując ponad 120 km, w styczniu 2016 roku napisała i wydała samodzielnie książkę „Kobieta z męskim sercem”. Jest laureatką konkursu Lady Di im. Krystyny Bochenek, nagrodzona złotym dukatem (w 2016 roku), przyznanym przez marszałek województwa lubuskiego za działalność kulturalną. Na co dzień pracuje jako specjalista ds. rozwoju personalnego i bardzo lubi swoją pracę, a wszystko co realizuje społecznie robi po godzinach pracy zawodowej.
Paula TolamaPaula Tumala
Polska fotomodelka, pochodząca z Gorzowa. Jej debiut sceniczny to występ u boku Donatana i Cleo. Jest jedną z dziewcząt, które wystąpiły w teledysku do utworu "My Słowianie". Paula Tumala wystąpiła na Eurowizji w 2015 roku. Urodziła się w Gorzowie Wielkopolskim. Od najmłodszych lat marzyła o tym, by zostać modelką. Już jako nastolatka startowała w konkursach piękności, w tym w 2011 roku wwWyborach Miss. Została zauważona i niecały rok później pracowała przy pokazie kolekcji 2011/2012 Calvina Kleina. W kolejnych latach nawiązywała współpracę z polskimi i zagranicznymi markami modowymi. W 2015 roku Paula Tumala rozpoczęła współpracę z firmami Bruno Banani, Nipplex, Urban City oraz Just Unique. Paula Tumala pozowała dla wrześniowego wydania CKM-u w 2014 roku. Jej zdjęcie zdobiło okładkę numeru. Jest aktywną fotomodelką, pracuje głównie dla światowych producentów i kreatorów mody.
Michał Diakonów
Polski waterpolista występujący na pozycji bramkarza, do niedawna w rumuńskim klubie CSA Steaua București, obecnie w szczecińskiej Arkonii oraz w reprezentacji Polski. Wychowanek Stilonu Gorzów. Pierwszy trener to Ryszard Łukczak.
Nowi_ambasadorowie_2018_Fot_Adamski_068
Obecnie Michał sam jest trenerem w szczecińskim klubie Arkonia Szczecin. Piłka wodna to w wydaniu Michała tradycja rodzinna, tato Piotr również strzegł bramki w drużynie waterpolowej. Kariera bramkarza była jego przeznaczeniem. Już w 2002 r. został pierwszym bramkarzem seniorskiej reprezentacji Polski. Rok później zdecydował się na sportową emigrację do Niemiec. W sezonie 2005-2006 Michał został uznany najlepszym bramkarzem Bundesligi. Mecze jego drużyn w play offach oglądało nawet 1,2 tys. widzów. Później grał w hiszpańskiej NC Terrasa. Najważniejsze osiągniecia to Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Polski Juniorów i Mistrzostwo Rumunii.
Mateusz CiawłowskiMateusz Ciawłowski
Młody polski youtuber, pochodzący i tworzący w Gorzowie. Swoje pierwsze piosenki wrzucał do sieci już kilka lat temu, a podobno śpiewał zanim zaczął raczkować. Systematycznie rosną zasięgi oglądalnością postów Mateusza. Obecnie liczba subskrybentów na You Tubie to ponad 233 tysiące. Swoje „pięć minut” miał w tym roku, latem, gdy opublikował swoją „Piosenkę z tekstów mamy”. Mateusz był gościem TVP i TVN w programach „Pytanie na Śniadanie” i „Dzień dobry TVN”. Koncertuje w plenerze i gra w klubach, łącząc pasję z obowiązkiem szkolnym.
Przedszkole_7_StadJestem - DA - 27Przedszkolaki z przedszkola „Bajkowy Świat”
Aktywne, ciekawe świata, wesołe i uśmiechnięte dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 7 przy ul. Głowackiego w Gorzowie. Odpowiadają i uczestniczą we wszystkich miejskich działaniach promocyjnych i artystycznych. Z sukcesami biorą udział w konkursach, zabawach, rozwijają swoje pasje. Od obecnego roku w przedszkolu realizowany jest program edukacyjny w ramach kampanii Gorzów #Stąd Jestem. W ramach kampanii dzieci dowiadują się o Gorzowie i będą spotykać się z naszymi ambasadorami.
Ciuksza_Fot_Adamski_02Krzysztof Ciukszalekkoatleta „Start Gorzów”
Urodził się w Gorzowie, dużo za wcześnie i od początku trwała walka lekarzy o jego życie. Dzisiaj zawodnik Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, do którego zaprowadziła go mama. Dzięki treningom nauczył bawić się sportem, a jego potencjał rósł, zaczął reprezentować miasto na zawodach i odnosić sukcesy. Zdobywca tytułu podwójnego wicemistrza świata w biegu na dystansach 200 i 400 m. Obecnie wrócił z Mistrzostw Europy w Berlinie, gdzie zdobył dwa złote medale w biegu na 200 i 400 m i jeden brązowy w biegu na 100 m. Zawsze aktywny i otwarty, prowadzi spotkania w gorzowskich szkołach, gdzie dzieli się swoimi przeżyciami i wrażeniami z zawodów, a sport promuje jako jedną z form rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Zawsze podkreśla, że Gorzów to jego miasto i nie wyobraża sobie życia gdzie indziej.
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_310Łukasz Czarnecki - lekkoatleta „Start” Gorzów
Gorzów to jego miasto, któremu ufa i które go nigdy nie zawiodło. Tutaj się urodził się, tutaj się uczy, trenuje i spełnia swoje marzenia. Od 2015 roku członek kadry narodowej Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” Warszawa. Reprezentuje kraj, a także miasto na zawodach w Polsce i na świecie. W 2017 roku na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Londynie zdobywając brązowy medal ustanowił rekord Polski. Mistrz Polski juniorów w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych. Na swoim koncie ma także niezliczoną liczbę medali w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Jest członkiem kadry paraolimpijskiej, a jego największym marzeniem jest start na najbliższej paraolimpiadzie. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Berlinie.
Anna_Ksiażka_Fot_D_Adamski_11 okAnna Kowalczewska – malarka, pisarka
Uwielbia odkrywać nowe miejsca, już jako mała dziewczynka biegała po piwnicach i klatkach schodowych starych gorzowskich kamienic, zachwycając się ich pięknem i odkrywając świat magii. To wtedy niezliczona ilość kartek została zużyta, a przy pomocy kredek powstały pierwsze „historie”. Dzisiaj artystka papier zamieniła na tablet graficzny i płótno w zaciszu własnego mieszkania, a swoje prace wystawia w Galerii Bezbronnej. Autorka powieści „Księgi Wybranych. Tchnienie”, przesiąkniętej w całości gorzowskim dzieciństwem. Dzisiaj przemierzając ulice Gorzowa co rusz spotyka detale, które poruszają jej wyobraźnię. Cieszy się, że nawet nie musi zamykać oczu, by czuć się jak w swojej powieści, twierdzi że „wszystko ma w uliczkach Gorzowa”.
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_168Dawid Kowalkowski - Strażnik planety, ładowacz odpadów w Eneris Surowce
Gorzów to jego miasto, kiedyś chciał z niego uciec do stolicy ,ale szybko wrócił…
To tutaj poznał żonę, założył rodzinę i jest dumnym tatą. Prowadzi na FB stronę "Gorzów Segreguje", której zadaniem jest propagowanie idei: "zero waste", "odpowiedzialnej segregacji na 5 frakcji" i szeroko pojętej edukacji z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami. Jak napisał w zgłoszeniu: Gorzów to jego miasto i nie chce innego, to miasto które kocha, w którym nie tylko żyje, ale o które też codziennie dba…
Emilka_BN (1)Emilia Książek – fryzjerka
Gorzów to jej miasto, to tu od najmłodszych lat się kształciła i rozwijała swoje pasje, z których największą jest fryzjerstwo. Gorzów pozwolił jej rozwinąć się zawodowo, obecnie przygotowuje się do kursu w najlepszej akademii w Londynie. W planach ma stworzenie salonu bez barier, przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Pragnie odmieniać oblicze miasta za sprawą swojego hobby – fryzjerstwa, sprawiać, by jego mieszkańcy będą czuli się piękni i szczęśliwi. Chętnie angażuje się w przedsięwzięcia społecznie. Reprezentuje miasto w zawodach sportowych.
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_488Iwona Mazur – malarka, artystka
Gorzów to dla niej WIELKA GALERIA SZTUKI z zabytkowymi budowlami, pięknymi witrażami, krajobrazami, które pokazuje artystycznie w swoich pracach. Malarka z zamiłowania. Zaprojektowała kartki pocztowe dla Poczty Polskiej, które ukazały się w serii „Kościoły katolickie i innych wyznań w mieście Gorzowie Wlkp.”, a także wnętrze datownika pocztowego pt. ”Kuna na tle mostu i katedry”. Aktualnie przygotowuje wystawę „Secesja w Gorzowie”, która będzie dotyczyła detali secesyjnych znajdujących się na zabytkowych budynkach w części starego miasta. Ma mnóstwo planów artystycznych, w których chce przemycać Gorzó
Ola Michałkiewicz
Olga Michałkiewicz – wioślarka, mistrzyni świata
Od 5 lat jest w gorzowskim klubie wioślarskim AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Reprezentuje nasze miasto w kraju oraz na regatach międzynarodowych. Gdzie tylko ma okazje ubiera strój sportowy, który podpisany jest nazwą naszego miasta i klubu. Dwukrotna mistrzyni świata w wioślarstwie do lat 23, wicemistrzyni świata seniorów 2017 w konkurencjach olimpijskich. Ciężko trenuje każdego dnia, aby w Tokio być kolejnym gorzowski wioślarzem walczącym o medale z najdroższego kruszca.
Barbara Latoszek – artystka, malarka

Na 100 % jest stąd, urodziła się w Gorzowie i całe życie mieszka w jego centrum, blisko Warty, która odegrała znaczącą rolę w jej życiorysie. Przez 20 lat pani Barbara zawodowo zajmowała Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_105
się wędkarstwem. W Gorzowie spędza czas emerytki, nigdy się nie nudzi. „Swój Gorzów” i jego historię uwiecznia na obrazach, na których zatrzymuje znikające, zmieniające się budynki i uliczki. Rozwija swoją największą pasję - malarstwo. Jak sama zaznacza: to tu się urodziła i tu chce zostać na zawsze…
Milena Olszewska łuczniczka, mistrzyni świata i Europy
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_353Swoją historię z Gorzowem porównuje do relacji dwojga ludzi, którzy poznają się przez przypadek. Na początku podchodzą do siebie z rezerwą, jednak w końcu dają sobie szansę i zostają przyjaciółmi. Wg niej Gorzów jest nietuzinkowy, pełen barw i uroku, trzeba jedynie się na niego otworzyć i dać mu szansę. Przyjechała do Gorzowa z jednym celem – ukończyć studia, została by realizować się w sporcie, dziedzinie, której nigdy nie brała pod uwagę, a której podporządkowała całe swoje życie. Początki nie były łatwe. Dzisiaj zawodniczka Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, zdobywczyni 2 medali Igrzysk Paraolimpijskich, 2 medali Mistrzostw Świata i 6 Mistrzostw Europy. Jak sama wspomina miasto miało być poczekalnią, a okazało się strzałem w dziesiątkę.
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_386Izabela Piwkowska - społeczniczka, wolontariuszka
Gorzów dla niej to pomoc bliźniemu. Przeprowadziła się tu 6 lat temu z małej wioski koło Nowej Soli i zaangażowała w projekt „Szlachetna paczka”, po roku zostając jego liderem. Zdobyła tytuł Społecznika Roku 2017 oraz Przyjaciela Roku 2017. Studentka logistyki na Akademii im. Jakuba z Paradyża. Jak sama mówi Gorzów przyniósł jej szczęście, czuje się gorzowianką i nie wyobraża sobie mieszkać w innym mieście.
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_020Małgorzata Witkowskaspołecznik
Gorzów to dla niej życzliwi mieszkańcy, a pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś wyjątkowym i nie wyobraża sobie, by przestać to robić. Słucha z wielkim podziwem innych osób, zwłaszcza seniorów, gdyż wie, że to właśnie oni potrzebują bliskości drugiej osoby, by czuć się potrzebni i ważni. Frajdę sprawia jej uszczęśliwianie innych. W wolnym czasie biega, a kiedy do biegnie do mety to wie, że jest w stanie pokonać wszystkie problemy.
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_033Magdalena Joanna Sielska, Joanna Owczarek – Romaniszyn i Aneta Jabłońska (Stowarzyszenie Kobiet Biznes i Rozwój)
Pragnęły stworzyć miejsce wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet aktywnych zawodowo, pragnących poprawić jakość swojego życia poprzez rozwój zawodowy i osobisty. I udało się – powstało Stowarzyszenie Kobieta Biznes i Rozwój, wspierające szeroko rozumianą przedsiębiorczość wśród gorzowianek. Bo jak podkreślają założycielki, Gorzów to miasto kobiet mądrych, wspierających, aktywnych bez względu na narodowość i przekonania.
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Daniel Adamski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją