Policjantki z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. w ramach doboru do Policji realizują spotkania z młodymi mieszkańcami miasta promując zawód policjanta. Podczas rozmów z młodzieżą opowiadają o swojej służbie, zaletach tego zawodu oraz zasadach rekrutacji.

W ramach promocji naszego zawodu sierż. sztab. Magdalena Kleist  przeprowadziła cykl spotkań z młodzieżą z Gorzowa Wlkp. w Urzędzie Miasta w Gorzowie Wlkp. gdzie  odbywały  się spotkania z kandydatami, którzy stawili się do Wojskowej Komisji Uzupełnień w ramach kwalifikacji wojskowej . Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z młodymi ludźmi o ich dalszych planach na przyszłość. Każdego dnia policjantki z Wydziału Prewencji  KMP w Gorzowie Wlkp. w ramach spotkań zachęcają młodzież do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o zaletach tego zawodu oraz  procesie rekrutacji.

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp. z uczniami klas maturalnych rozmawiano o pracy w Policji od strony praktycznej i warunkach formalnych jakie trzeba spełniać, aby zasilić nasze szeregi. Wyświetlono uczniom prezentację multimedialną zawierającą szczegółowe informacje o tym jak zostać policjantem, a także przybliżona została historia Policji w związku ze zbliżającym się jubileuszem 100 rocznicy Powstania Policji Państwowej.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne nawiązujące do poruszanych tematów.

 

PRZYPOMINAMY!

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 14 marca 2019 roku o godz. 11.00 w naszej komendzie.

 

 

Opracowała:

kom. Magdalena Ziętek

Wydział Prewencji

KMP w Gorzowie Wlkp