#LubuskieChallenge - Łączy nas przyszłość! to cykl spotkań w ramach obchodów 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. W niedzielę, 12 maja w „Parku Róż” odbył się Piknik Europejski. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji m. in. odbyła się debata panelowa „Europejki i Europejczycy rozmawiają”. W trakcie pikniku było można sprawdzić swoją wiedzę w quizie o Unii Europejskiej. Wspólnie odśpiewany został hymn europejski, "Oda do radości".
 
Pod okiem trenera mieszkańcy mogli sprawdzić swoje umiejętności w spinningu, a w Bike Barze siłą własnych mięśni przygotować zdrowy koktajl.
 
W czasie trwania pikniku dostępne były Food Trucki i fotobudka, w której było można fotografować się z symbolami Zjednoczonej Europy. Także dla najmłodszych Lubuszan przygotowano przestrzeń, w której mogli spędzić czas pod okiem animatorów. Odbył się także spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy pt. "Gniewko i Lubinka w krainie liter".
 

 
Podczas całodniowego spotkania zostały zaprezentowane efekty wspólnych działań na rzecz rozwoju województwa lubuskiego w aspekcie wydatkowania Funduszy Europejskich. W całym województwie lubuskim zostanie zorganizowanych łącznie 15 Pikników Europejskich. Gorzów to było kolejne miasto na mapie, w którym można było wspólnie świętować 15-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej.


Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
 
Więcej zdjęć z pikniku można oglądać TUTAJ.
 
 
Karolina Machnicka
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski
 
15 lecie Unii - Gorzów_fot_Adamski
15 lecie Unii - Gorzów_fot_Adamski_017

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją