Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Zapewne każdy zna kogoś kto był na Majorce, a na pewno każdy słyszał co nieco o tej wyspie. Kiedy przytrafia nam się okazja wakacji last minute, zazwyczaj nie ma już zbyt wiele czasu na skrupulatne przygotowanie do wyjazdu, przeczytanie dziesiątek przewodników oraz sprawdzenie, jakie miejsca warto odwiedzić. Na szczęście w wypadku podróży na Majorkę, nie ma takiej konieczności. Najważniejsze informacje można zawrzeć w jednym artykule.

Jeżeli chodzi o wczasy Majorka jawi się jako jeden z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych na całym starym kontynencie. Sama wyspa jest dosłownie oblegana przez wczasowiczów, natomiast w wypadku, kiedy zależy nam głównie na ucieczce od zgiełku wielkiego miasta, z pewnością uda się tutaj znaleźć piękne dzikie plaże i inne bardzo urokliwe miejsca. Co więcej, urlop na Majorce spędzają też osoby, które liczą, że spotkają się tutaj z bardzo dobrą kuchnią i jest to słuszna decyzja. W takim wypadku dobrze postawić na Majorkę All inclusive.

Podstawowe informacje na temat Majorki

Bez względu na to, czy wybieramy się tylko do sąsiedniej miejscowości, czy lecąc na tanie wczasy przekraczamy granice naszego kraju, warto dowiedzieć się co nieco na temat tego miejsca. Majorka last minute to zdecydowanie większa wyprawa niż może się nam wydawać, dlatego wyróżnia się pewne informacje, które mogą znacznie pomóc nam w pełni wykorzystać moc atrakcji, które jest nam w stanie zaoferować wyspa.

Majorka to hiszpańska wyspa na Morzu Śródziemnym, która jawi się jako największa w archipelagu Balearów. Jej powierzchnia to przeszło 35 tysięcy kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje ją niespełna milion mieszkańców. Najważniejszym miastem, a zarazem stolicą jest Palma de Mallorca.

Co warto wiedzieć o wczasach na Majorce? – Kilka praktycznych porad

Podczas wakacji na Majorce, zdziwić może nas nieco krajobraz i co ciekawe – kolor samej wyspy. Jest ona bowiem w głównej mierze zbudowana z wapieni mezozoicznych. Północno-zachodnia część wyspy to skrasowiałe górskie pasmo. W jej południowo-zachodniej części, znajdziemy wyżynę z rozwiniętą krasową rzeźbą. Centralna część jest już w całości o charakterze nizinnym. Jeżeli chodzi o sam klimat Majorki, jest on śródziemnomorski. Lato jest relatywnie suche, natomiast w zimie możemy spotkać się z dość obfitymi opadami deszczu.

We wspomnianej środkowej części wyspy, spotkamy się z bardzo urodzajnymi ziemiami, gdzie uprawie się m.in. oliwki, figi, winorośle, cytrusy, truskawki oraz warzywa. Góry to natomiast miejsce, gdzie wypasa się owce. Na Majorce zdecydowaną przewagę ma przemysł spożywczy oraz artystyczne rzemiosło, które zajmuje się przede wszytskim biżuterią i ceramiką – głównie ze względu na sporą liczbę przybywających tu turystów. To, z czego jeszcze słynie wyspa to z pewnością piękne saliny morskie oraz kąpieliska.

Co warto zobaczyć na Majorce?

Decydując się nawet na last minute Majorka nie powinna mieć przed nami tajemnic. Wyspa nazywana jest często Perłą Morza Śródziemnego, ponieważ zwiedzającym oferuje znacznie więcej, niżeli tylko piękne plaże oraz bogate zaplecze klubowe.

Miasto Palma de Mallorca, to stolica Majorki, a jednocześnie też i Archipelagu Balearów. W tej pękającej w szwach od ludzi miejscowości znajdziemy wiele zabytkowych miejsc, godnych odwiedzenia i zrobienia pamiątkowych fotografii. Kluby są tutaj otwarte praktycznie zawsze, bez względu na to, jaką mamy obecnie porę dnia. Znajdziemy tutaj królewski pałac, muzeum Majorki, a także bardzo dobrze rozwiniętą ulice handlową, gdzie z pewnością spotkamy się z pysznym jedzeniem.

1000 Znaków do wykorzystania