Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

900 przedszkolaków z naszego miasta weźmie udział w projekcie „Inżynierowie w przedszkolu”. Będą rozwiać swoje umiejętności matematyczno-przyrodnicze poprzez zestawy dydaktyczne z klocków LEGO.
 
Zabawa z klockami LEGO, to jedna z ulubionych form spędzania czasu przez maluchy. Powodzenie projektu „Inżynierowie w przedszkolu” nie podlega zatem dyskusji -Takie zajęcia rozwijają zdolności matematyczne i przyrodnicze, pobudzają wyobraźnię i techniczne kompetencje. Są przy tym świetną zabawą - powiedziała wiceprezydent Małgorzata Domagała. - Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom, niektóre gorzowskie starszaki zaszczepią w sobie inżynierską pasję - dodała M. Domagała.     
 
W Gorzowie powstały dwie profesjonalne pracownie LEGO - (w Przedszkolu Miejskim nr 30 – sale na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 oraz w Przedszkolu Miejskim nr 3 – sale na terenie szkoły podstawowej nr 6). W zajęciach biorą udział sześciolatki z 28 miejskich przedszkoli. Wszystkie mają zapewniony transport na zajęcia.
 
Projekt został dofinansowany z Funduszy Europejskich kwotą 280 369,38 złotych. Specjalnie dla maluchów wyremontowano sale, zakupiono meble oraz tablice multimedialne. Po skończonym projekcie przedszkola w dalszym ciągu będą mogły korzystać z pracowni.
 
 
Ewa Iwańska
Wydział Promocji i Informacji
 
fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją