Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Gorzowie Wlkp. w ramach realizacji jednego z przedsięwzięć programu „Lupo” odwiedzają przedszkolaków, gdzie prowadzą edukację dla bezpieczeństwa głównie w grupach „zerówkowych” obejmując tematykę dot. zachowań na drodze, w kontakcie z „obcym” czy też zachowań w kontakcie z psami.

Policjanci dotychczas przeprowadzili spotkania z dziećmi w Gminnym Przedszkolu w miejscowości Lipki Wielkie, Jenin oraz Lubczyno, gdzie rozmawiali z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, w tym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzielnicowi przypomnieli najmłodszym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o tym, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Policjanci podkreślili jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. Istotnym punktem spotkań było również wyjaśnienie dzieciom, jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych osób oraz w kontakcie z agresywnym psem. Dzieci zostały zapoznane również z ważnymi numerami alarmowymi, pod które trzeba zadzwonić w przypadku wystąpienia ewentualnego niebezpieczeństwa. Funkcjonariusze uświadamiali przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasam. Poza pogadankami, największe zainteresowanie maluchów wzbudzał również sam mundur i wyposażenie dzielnicowych.

Wizyta policjantów w przedszkolu przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, co dostarczyło dzieciom wiele radości. Takie spotkania Policji z dziećmi mają za zadanie od najmłodszych lat wpajać w nie zasady bezpieczeństwa oraz wzbudzać zaufanie do zawodu policjanta.

 

 

 

wykonała:

kom.Magdalena Ziętek

Wydział Prewencji

KMP w Gorzowie Wlkp.

  • Policjantka omawia znak " przejścia dl pieszych"
  • Policjantka omawia przejście dla pieszych.
  • Zdjęcie grupowe policjantki z przedszkolakami.
  • Policjantka omawia znaki drogowe.
  • Policjantka uczy jaką pozycję trzeba przyjąć , gdy atakuje grożny pies.
  • Policjantka omawia zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  • Zdjęcie grupowe dzielnicowych z przedszkolakami.