Seniorzy to grupa szczególnie narażona na ryzyko zarażenia koronawirusem, dlatego w szczególny sposób należy opieką otoczyć osoby starsze. Zachęcamy, aby w tym trudnym czasie pozostać w domu. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych, bądź skorzystać z pomocy wolontariuszy.
 
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych.
 
 
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Gorzowski uruchomił akcję pomocy seniorom zamieszkującym na terenie naszego miasta. Pełnoletni harcerze pomogą w zrobieniu zakupów żywności i leków oraz wyprowadzą na spacer zwierzęta domowe. 
 
Aby uzyskać pomoc należy skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Spraw Społecznych, od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 13.00, pod numerem 95 7355 846 lub bezpośrednio z ZHR pod numerem telefonu 667 060 994.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją