Jak przygotować się do podróży w czasie koronawirusa

Choć podróżowanie w dobie koronawirusa nie jest łatwe, to wciąż jest możliwe. Co ważne, podróżować można przede wszystkim samochodem i najlepiej na terenie kraju. Czy warto jakoś przygotować się do takiej, niestandardowej wycieczki?

Bądź odpowiedzialny podróżując autem!

Co to oznacza? Przede wszystkim odpowiednie przygotowanie jeszcze przed samą podróżą. Ważne, aby rzetelnie zweryfikować stan techniczny samochodu, a dopiero później zacząć przygotowanie planu trasy, czy dodatkowych atrakcji.

Serwis samochodowy, nawet w przypadku wycieczki na kilkaset kilometrów może ustrzec nas przed koniecznością późniejszego korzystania z pomocy drogowej Gorzów lub innego dużego miasta w Polsce.

Co najczęściej ulega awarii w samochodzie i co należy sprawdzić?

Jak podają specjaliści pracujący w wulkanizacji 24h, najczęstsze wezwania pomocy dotyczą wymiany kół, popsutych klocków hamulcowych lub innych poważniejszych awarii silnika.

Niestety nie każdy posiada ubezpieczenie assistance, uprawniające do korzystania z usług darmowej lawety, czy naprawy. Dla urlopowiczów, którzy przed podróżą nie sprawdzą stanu technicznego auta, naprawa może być bardzo bolesnym obciążeniem domowego budżetu.

Jak podróżować w dobie koronawirusa?

Przede wszystkim pamiętajmy o jak najmniejszym i najrzadszym korzystaniu z tzw. miejsc publicznych. Zatankujmy auto raz, a porządnie. Nie zatrzymujmy się na każdej stacji paliw, aby nie mieć nadmiernego kontaktu z punktami usługowymi.

Wybierajmy raczej trasy takie, które jesteśmy w stanie pokonać w ciągu jednego dnia i wrócić na nocleg do domu. W innym przypadku możemy mieć kłopot z noclegiem. Wciąż większość hoteli nie prowadzi swoich działalności, a bary, czy restauracje są nieczynne.

Miejmy przy sobie zapas rękawiczek oraz maseczek, które ochronią nie tylko nas, przed kontaktem z innymi, ale także innych.

Pamiętajmy, jeśli już wzywamy pomoc drogową Gorzów lub pracowników wulkanizacji 24h to zachowajmy odpowiednią odległość i nie utrudniajmy im pracy. W dobie koronawirusa, korzystanie z wszelkiego rodzaju usług powinno odbywać się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa!