Zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne bardzo często wydają swoje pieniądze na kalendarze. Obecnie na rynku znaleźć możemy wiele drukarni, które oferują wydruk takich kalendarzy trójdzielnych. Są one bardzo praktyczne oraz estetyczne. W tym artykule dowiesz się, jakie są jeszcze inne zalety kalendarzy trójdzielnych.

Komu potrzebne są kalendarze trójdzielne?

Z pewnością taki rodzaj kalendarzy jest uniwersalny, estetyczny oraz trwały. Spełniają one swoją funkcję w wielu miejscach. Możemy je umieścić zarówno w biurze, jak i w domu prywatnym. Świetnie prezentują się również w gabinecie lekarskich albo na recepcjach. Krótko mówiąc kalendarz trójdzielny sprawdzi się w miejscach, gdzie świadczy się jakieś usługi i trzeba pamiętać o wyznaczonych terminach.

Zalety kalendarzy trójdzielnych

Na początku warto zaznaczyć, że takie kalendarze charakteryzują się przejrzystością oraz harmonijną grafiką. Wystarczy jedno spojrzenie i już wiesz, jaki jest dzisiaj dzień tygodnia. Posiada on również dużo miejsca do zapisywania pod konkretną datą, dlatego szybko zorientujesz się, jakie wydarzenia czekają Cię w tym tygodniu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które załatwiają w miesiącu wiele spraw. Każdy kto spogląda na kalendarz trójdzielny od razu widzi dni i tygodnie kilku kolejnych miesięcy. Dzięki temu nie trzeba męczyć się tak jak w przypadku kalendarzy książkowych.

Taki kalendarz sprawdza się więc świetnie w przypadku, kiedy planujesz długoterminowo i musisz mieć wszystko pod kontrolą. Decydując się na wydruk takich kalendarzy możesz postawić na foliowanie lub lakierowanie UV, dzięki czemu przedłużysz ich trwałość. Zazwyczaj górna część kalendarza trójdzielnego jest wypukła albo klejona na płasko z pleckami. Dodatkowo posiadają one również przesuwne i plastikowe okienko, przez co możemy zaznaczyć bieżącą datę. Bez problemu możemy umieścić go na ścianie, dzięki czemu będzie on widoczny w danym pomieszczeniu.

Kalendarz trójdzielny jako forma reklamy

 Kalendarz trójdzielny jako forma reklamy

Bardzo spora część firm decyduje się na zamówienie kalendarzy trójdzielnych ze swoim logo ze względu na to, że świetnie sprawdzają się one do promowania produktów lub usług. Cała górna część kalendarza posiada sporo miejsca na grafikę oraz informacje, dlatego jest to częsty wybór wśród przedsiębiorców. Jeżeli zdecydujesz się na profesjonalną drukarnię, Twój kalendarz będzie wydrukowany na wysokiej jakości papierze. Kolory będą wyraziste więc osoba, która spojrzy na kalendarz jednocześnie spojrzy na informacje na nim zawarte. Właśnie dlatego jest to świetny sposób na reklamę Twojego biznesu.

Podsumowując

Kalendarze trójdzielne posiadają tak naprawdę sporo więcej zalet niż mogłoby się wydawać. Są one oczywiście bardzo estetyczne i praktyczne, jednak świetnie sprawdzają się również jako forma reklamy. Nie dość, że możemy notować na nim istotne wydarzenia czy uwagi, to jeszcze na górnej części kalendarza możemy zamieścić reklamę naszych produktów czy usług. Krótko mówiąc jest to idealny materiał reklamowy dla przedsiębiorcy, a jednocześnie bardzo praktyczne narzędzie do notowania jakichkolwiek informacji na temat spotkań czy wydarzeń.

Decydując się na wydruk takiego kalendarza powinniśmy postawić na sprawdzoną i profesjonalną drukarnię, która zagwarantuje nam wysoką jakość wydruku oraz szybką realizację zamówienia. Warto więc wcześniej zapoznać się z opiniami danej drukarni oraz jej ofertą. Dzięki temu z pewnością wybierzemy porządną firmę.