Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Gorzowski szpital ciężko pracuje, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta i regionu. Reagowanie na jego potrzeby staje się jednym z priorytetów. Radni i prezydent podjęli w poniedziałek zgodną decyzję, by pozytywnie zareagować na trzy prośby szpitala do władz miasta.
 
Miasto kupi szpitalowi ambulans do walki z pandemią, wyremontuje drogę dojazdową do mobilnego centrum testowego „drive thru” oraz udostępni parking dla pojazdów szpitalnego transportu sanitarnego. 
 
 
Prezydent Jacek Wójcicki zorganizował w poniedziałek telekonferencję z gorzowskimi radnymi, przedstawicielami wszystkich klubów. Uczestniczyli w niej – Jan Kaczanowski, przewodniczący rady miasta, Sebastian Pieńkowski, wiceprzewodniczący rady, Marta Bejnar – Bejnarowicz, szefowa klubu Kocham Gorzów, Radosław Wróblewski, szef klubu Koalicji Obywatelskiej oraz wiceprezes szpitala i miejski radny Robert Surowiec.
 
Prezydent przedstawił, a prezes szpitala uzasadnił radnym trzy prośby szpitala, kierowane do władz miasta. Chodziło w nich o zakup ambulansu transportowego, przeznaczonego do walki z pandemią. Władze szpitala poprosiły też o pomoc w przygotowaniu drogi ułatwiającej dojazd do mobilnego centrum testowego „drive thru” oraz o udostępnienie części parkingu, należącego do miasta, pod potrzeby szpitalnego transportu sanitarnego.
 
Dotychczasowy podjazd z konieczności został miejscem tymczasowego oczekiwania pacjentów z rozpoznaniem SARS CoV-2. 
 
Radni i prezydent podjęli zgodną decyzję o pomocy szpitalowi. Miasto już przystąpiło do remontu tymczasowej drogi do centrum testowego, która przebiegać będzie koło Castoramy, udostępniło też część parkingu, zlokalizowanego naprzeciwko SORu. Podjęto też decyzję o przekazaniu 500 tys. złotych na zakup ambulansu. 
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją