Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gorzów Wielkopolski

Miejska akcja, promującą noszenie odblasków, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przez cały tydzień do Urzędu Miasta po opaski odblaskowe zgłosiło się ponad 250 osób, wśród nich seniorzy i - w towarzystwie rodziców - najmłodsi mieszkańcy Gorzowa.
 
Do odbioru pozostało jeszcze około 150 sztuk, po które zapraszamy do Lamusa.
 
Kampania „Wszystko świeci, ale odblaski najlepiej”, którą rozpoczęliśmy z inicjatywy Michała Kopca, zaplanowana jest na cały rok. Rozpoczęła się od nakręcenia spotu z udziałem ambasadorów miasta oraz pierwszym rozdaniem gorzowianom opasek odblaskowych.
 
Kolejne działania zaplanowane są na jesień tego roku, gdy dzień ponownie będzie krótszy. Wówczas przygotowana zostanie akcja outdoroowa (tj. przy użyciu bilbordów, plakatów oraz ulotek), z udziałem ambasadorów, których sylwetki z hasłami przypominającymi o konieczności noszenia odblasków pojawią się na terenie miasta.
 
Materiały informacyjne trafią również do gorzowskich przedszkoli i szkół. Tam również, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, zorganizujemy spotkania z ambasadorami Gorzowa, przedstawicielami Policji i inicjatorem akcji, przekażemy najmłodszym opaski odblaskowe.
 
Jednym z zadań własnych miasta jest zapewnieni bezpieczeństwa jego mieszkańcom. - Jeśli dzięki tym działaniom uda nam się uratować lub uchronić przed nieszczęśliwym wypadkiem najmłodszych, to będzie to nasz wielki sukces - podkreślił prezydent Jacek Wójcicki.
 
Z apelem o noszenie odblasków do mieszkańców Gorzowa w spocie zwrócili się m.in. Bartosz Zmarzlik, Ada Szklarz, Cezary Żołyński i Paweł Salamon - ambasadorowie miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją