Gorzowscy policjanci grupy „Speed” codziennie ujawniają wiele niebezpiecznych sytuacji, do których dochodzi na drogach. Każde wykroczenie na drodze zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków. Podczas swoich działań po raz kolejny wyeliminowali z ruchu kierującego, który w miejscowości Lubno popełnił szereg wykroczeń w krótkim czasie.

Zima to pora roku, kiedy kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Niestety, na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, a także jego konsekwencje.

Policjanci w środę /19 stycznia / w miejscowości Lubno zatrzymali do kontroli 65 -latka, która na liczniku miała 107 kilometrów na godzinę, czyli o 57 za dużo w terenie zabudowanym. Jednak to nie koniec. Mężczyzna  kierując busem marki Renault poruszał się z nadmierną prędkością wyprzedzając inny pojazd na niebezpiecznym zakręcie. Nie stosował się również do znaku podwójnej linii ciągłej oraz ominął lewą stroną oznakowaną wysepkę z wyodrębnionym przejściem dla pieszych.

Niestety miał pecha, ponieważ wszystko zostało zarejestrowane przez policjantów, którzy biorąc pod uwagę rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego przez kierującego, zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie, ponieważ za popełnione wykroczenia funkcjonariusze skierowali wniosek do Sądu.

 

 

nadkomisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

 

 

 

 

Film GW_WRD.mp4

Pobierz plik GW_WRD.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.68 MB)

Pliki do pobrania

  • Deskrypcja tekstowa
    12.18 KB