Od czego zacząć remont w swoim pokoju?

Masz w planach remont pokoju? Od czasu do czasu warto zaplanować odświeżenie pomieszczenia, sprawi to, że będziesz czuł się dużo swobodniej, jak i Twoje samopoczucie będzie lepsze. Na samym początku jest plan, możesz mniej więcej oszacować, jaki budżet pochłoną prace remontowe. Dobrze rozplanowany harmonogram pozwoli uniknąć Ci stresu, jak i z pewnością zaoszczędzisz pieniądze. Jak się zabrać do prac remontowych?

Od czego zacząć? – rozplanowanie prac!

Warto zastanowić się, jakie meble wyrzucić, co tak naprawdę jest potrzebne i będzie nadawało się w nowym pokoju. Podarty fotel nie będzie dobrze wyglądał w nowoczesnym pomieszczeniu. Oczywiście nie musisz go od razu wyrzucać, znajdź mu inne miejsce w swoim domu lub przechowaj go na strychu, nigdy nie wiesz, kiedy Ci się jeszcze przyda.

Rozplanowanie budżetu jest kluczowym elementem, musisz mniej więcej wszystko podliczyć i założyć, że wydatki będą na pewno większe, niż w Twojej wycenie. Musisz zostawić sobie zapas na nieprzewidziane sytuacje, które na pewno się pojawią podczas prac remontowych. Wszystko też zależy od tego, czy remont przeprowadzasz samodzielnie, czy wspomagasz się profesjonalną ekipą. Arkusz w Excelu lub lista w notatniku będą Twoimi dobrymi przyjaciółmi przez całą odnowę wnętrza.

Czas jest bardzo ważny, zamówienie mebli, podłogi, czy indywidualnych materiałów chwilę trwa i produkty nie będą dostępne od ręki. Powinieneś wcześniej zamówić, bo jednak kilka dni, lub nawet tygodni trzeba poczekać, w zależności od czasu produkcji.

Przed przystąpieniem do remontu wszystko należy dokładnie zmierzyć, pozwoli Ci to uniknąć zaskoczenia, podczas podliczania kosztów.

Sprawdź inspiracje dostępne w internecie!

Jeżeli nadal nie masz pojęcia, jak ma wyglądać Twój pokój, poszukaj inspiracji. Pinterest będzie pomocny, duża ilość zdjęć w różnych stylach aranżacji, kolorów oraz barw na pewno sprawi, że wpadniesz na jakiś pomysł i odpowiednio go przerobisz, powstanie wtedy Twój indywidualny styl, nie do podrobienia. Weź pod uwagę, że wszystkie zdjęcia, które zobaczysz, są aktualnie w modzie i za parę miesięcy ten styl może całkowicie się zmienić, wybierz dodatki, które Tobie pozwolą czuć się dobrze.

Harmonogram prac jest bardzo ważny, na pewno będzie mógł sprawniej przeprowadzić renowację pomieszczenia i dokładniej oszacować koszty. Wybieraj produkty, przy których będziesz czuć się dobrze, w przyszłości, przesiadując w takim pomieszczeniu, Twoje samopoczucie będzie na wysokim poziomie i żaden z Twoich gości nie przejdzie obojętnie obok dobrze zrobionego remontu. Więcej poradników dotyczących remontu znajdziesz na blogu: https://pasjonaci-piekna.pl/