Wskazówki dotyczące wymiany kryptowalut, które musi znać każdy początkujący

Giełdy kryptowalut są podstawowym miejscem, w którym użytkownicy kupują i sprzedają cyfrowe monety. Są one również pierwszym punktem wejścia dla większości osób nowych w kryptowalutach. W tym artykule przyglądamy się kilku wskazówkom, które każdy kryptowalutowy nowicjusz powinien znać przed skorzystaniem z giełdy. W ten sposób możesz lepiej chronić swoje pieniądze i mądrze inwestować - nawet jeśli po raz pierwszy kupujesz kryptowaluty.

Nie inwestuj więcej niż możesz stracić

Inwestuj tylko w kryptowaluty, na których stratę możesz sobie pozwolić. Powinieneś zrozumieć, że inwestowanie w jakikolwiek rodzaj kryptowaluty jest propozycją wysokiego ryzyka. Giełdy kryptowalut są podstawowym miejscem, w którym użytkownicy kupują i sprzedają cyfrowe monety. Powinieneś być przygotowany na utratę jakiejkolwiek kwoty pieniędzy, którą inwestujesz na rynku, zwłaszcza jeśli inwestujesz w coś spoza 10 najlepszych monet według kapitalizacji rynkowej.

Jedynym sposobem na osiągnięcie zysku w świecie kryptowalut jest znalezienie następnego dużego altcoina i jazda na fali w górę. Jeśli zauważysz, że osiągasz regularne zyski w swoim handlu aktywami cyfrowymi, to możesz być na dobrej drodze. Ale nawet wtedy, zawsze powinieneś trzymać część swoich funduszy w fiatach, aby zabezpieczyć swoje aktywa w przypadku niedźwiedziej burzy na rynku.

Sprawdź, czy nie ma oszustw związanych z wymianą kryptowalut

Przed wpłaceniem jakichkolwiek pieniędzy na giełdę kryptowalutową, zawsze sprawdź, czy nie ma żadnych skarg na firmę. Oszuści często kopiują interfejs i branding legalnych giełd kryptowalutowych i zwabiają niczego nie podejrzewających użytkowników do wpłacania pieniędzy do ich portfeli. Jeśli natkniesz się na fałszywą stronę wymiany kryptowalut, zgłoś to władzom (oznacza to zwykle kontakt z firmą hostingową strony). Możesz również zgłosić sytuację do BlackHatWorld (BHW) lub SiteJabber. Nawet jeśli giełda, z której chcesz skorzystać, jest legalna, nadal warto sprawdzić, czy nie ma na nią skarg. Często możesz znaleźć takie informacje na Reddicie lub innych portalach społecznościowych. Pamiętaj jednak, aby wziąć wszystkie skargi z ziarnem soli. Niektórzy ludzie skarżą się na rzeczy, których nie rozumieją lub które są poza kontrolą firmy.