Przy okazji polsko-niemieckiej akcji edukacyjnej dla uczniów szkół, policjanci mieli okazję do zaprezentowania wykorzystywanego sprzętu i pojazdów. Funkcjonariusze rozmawiali także o służbie i procesie rekrutacji. Nabór trwa bowiem cały rok, a chętnych do służby w mundurze jest coraz więcej.

Organizatorem przedsięwzięcia była Zachodnia Izba Przemysłowo- Zachodnia w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród stoisk prezentujących nowe rozwiązania technologicznie, policyjne cieszyło się jak zwykle dużym zainteresowaniem wśród uczniów polskich oraz niemieckich szkół podstawowych oraz średnich.  Gorzowscy policjanci na stoisku prezentowali radiowóz elektryczny, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Auta elektryczne stanowią coraz częstsze wyposażenie polskich służb. Na pokładzie radiowozu każdy chętny poza sprzętem niezbędnym do codziennej pracy mógł zobaczyć  wyposażenie, szczególnie z zakresu systemów wsparcia kierowcy.

Dodatkowo, każdy miał możliwość skorzystać z symulatora wypadkowego. Młodzież podczas próby odczuwała szarpnięcie i zadziałanie pasów, choć prędkość to tylko kilka kilometrów na godzinę. Mamy nadzieję, że dzięki temu wszyscy wyszli doszli do wniosku, że warto zapinać pasy. Spotkanie było również doskonałą okazałą do promocji zawodu policjanta.  Funkcjonariusze tłumaczyli młodym osobom jakie potrzeba spełnić kryteria, aby w niedalekiej przyszłości wstąpić w nasze szeregi. Nabór do gorzowskiej ciągle trwa i jak pokazują ostatnie miesiące, chętnych jest coraz więcej.

 

nadkomisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4