pudełka catering

Obecnie coraz więcej osób decyduje się zamawiać catering dietetyczny wraz z dostawą do domu. Wynika to z faktu, że w spłeczeństwie panuje większa świadomość konieczności prowadzenia zdrowego stylu życia a dobry catering może to znacznie ułatwić. 

Jak funkcjonuje catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to oferta zdrowych posiłków wraz z dowozem na wskazany adres. Zasada działania w cateringu jest taka, że klient otrzymuje każdego dnia w jednej dostawie zdrowe posiłki na cały dzień. Dania te transportowane są specjalnych termo pudełkach, dzięki czemu dłużej pozostają świeże. Warto wiedzieć, że catering dietetyczny to zupełnie inna oferta niż dania z dowozem oferowane przez typowe bary.

Tutaj nie ma mowy o żadnej przypadkowości, po wszystkie jadłospisy układane są przez specjalistów dietetyków i muszą zgadzać się z wytycznymi danej diety. W cateringu dietetycznym bardzo starannie dobiera się wszystkie składniki, zwracając uwagę na to, aby były one naturalne. Firmy cateringowe mają podpisane umowy ze sprawdzonymi, lokalnymi dostawcami ekologicznych warzyw oraz owoców. Dużą uwagę przywiązuje się także do sposobu przygotowywania potraw. To właśnie dlatego nie występują tutaj niezdrowe potrawy przygotowywane na głębokim tłuszczu. Unika się także białego pieczywa a zamiast niego klienci dostają pyszne pełnoziarniste bułeczki i bajgle.

Czym wyróżnia się oferta cateringu dietetycznego?

W każdym cateringu dietetycznym występuje co najmniej kilka planów żywieniowych. Zdecydowanie najczęściej wybieranym przez klientów jest plan żywieniowy z dietą odchudzającą. Klienci korzystają z tej możliwości bardzo chętnie, bo utrata kilogramów z cateringiem dietetycznym jest łatwa i skuteczna. Oprócz tego można zamawiać diety wegetariańskie, śródziemnomorskie, diety niskowęglowodanowe.

Każdy profesjonalny catering dietetyczny Gorzów Wielkopolski ma także w swojej ofercie programy dla osób z problemami żywieniowymi. Przygotowywane są diety dla osób chorych na cukrzycę a także dla wszystkich tych, którzy potrzebują żywienia bez glutenu. Bardzo ważnym punktem każdej oferty cateringowej jest także dieta sportowa o podwyższonej ilości kalorii. Zadaniem takiej diety jest wspieranie celów treningowych u osób, które na co dzień są aktywne fizycznie.
Ważną zaletą cateringu dietetycznego jest ogromna różnorodność serwowanych posiłków.Tego typu firmy zatrudniają najlepszych kucharzy, którzy dbają o to aby klienci otrzymywali pyszne i ciekawie skomponowane dania. Każdy klient może liczyć na dużą ilość świeżych warzyw, zdrowe tłuszcze, egzotyczne owoce i przyprawy. Oferowane posiłki są niskokaloryczne, bogate w błonnik i cenne witaminy.

Czy opłaca się zamawiać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to wygodne rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści. Najważniejsze jest oczywiście prowadzenie zdrowego stylu życia. Jednocześnie można zyskać wiele cennego czasu, który w normalnych warunkach poświęca się na robienie zakupów i gotowanie. Wartością dodaną jest także możliwość poznawania nowych, ciekawych smaków i przełamanie kuchennej rutyny.