Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S3 na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci poinformowani zostali o dwóch 13-latkach, które szły pasem awaryjnym. Zareagował kierowca, który zatrzymał się i czekał z nimi do przyjazdu policjantów.

Na drodze ekspresowej nie ma miejsca na spacery pieszych. Kierowcy jadą tu z dużą prędkością. Dla pieszego stanowi to ogromne zagrożenie. Kiedy tylko policjanci dowiedzieli się o dwóch dziewczynkach, które szły pasem awaryjnym, pilnie ruszyli na interwencję. Zgłoszenie dotarło do mundurowych w środę (18 października) po godzinie 10.  Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który jechał autem w stronę Szczecina. Na wysokości mostu nad Wartą zauważył idące po drugiej stornie jezdni dziewczynki. Na najbliższym zjeździe zawrócił i zatrzymał je.

Okazało się, że obie mają po 13 lat i miały zamiar dojść na jedno z gorzowskich osiedli. Wskazane przez nie miejsce znajdowało się jednak kilka kilometrów dalej. Absolutnie nie mogło być mowy o ich dalszym spacerze. Policjanci bezpiecznie przewieźli je na komendę, skąd zostały odebrane przez opiekunów.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim