Jak wykorzystać kreatywność w nauce języka angielskiego?

Zastanawiasz się nad kursem języka angielskiego, jednak chciałbyś móc się go uczyć również w bardziej kreatywne sposoby niż w standardowej szkole? Dowiedz się, w jaki sposób możesz wykorzystać kreatywność w nauce języka angielskiego.

Kreatywna nauka języka angielskiego

Nauka języka angielskiego może być czasami nużąca, szczególnie jeżeli próbujesz nauczyć się go samodzielnie, dlatego warto skorzystać z oferty, jaką przygotowała szkoła języka angielskiego Częstochowa  http://tarkowski.edu.pl/. Jeżeli jednak chcesz również wykorzystać bardziej kreatywne sposoby, aby proces ten stał się bardziej interesujący i skuteczny mamy dla Ciebie kilka propozycji. Oto kilka sposobów, jak możesz wykorzystać swoją kreatywność w nauce języka angielskiego: 

  1. Twórz historie – pomyśl o historii, którą pragniesz opowiedzieć i spróbuj ją napisać lub omówić po angielsku. Pomoże Ci to rozwinąć umiejętność posługiwania się językiem angielskim w piśmie lub mowie.
  2. Twórz wiersze lub piosenki – wykorzystaj swoją kreatywność i stwórz wiersz lub piosenkę w języku angielskim. Umożliwi to rozwijanie umiejętności słuchania i mówienia.
  3. Graj w gry językowe – graj w gry takie jak krzyżówki, scrabble lub wisielec. Pozwoli to nie tylko na rozwijanie umiejętności czytania i pisania, ale jednocześnie będzie doskonałą rozrywką dla Twojego mózgu.
  4. Pisz listy lub maile – spróbuj korespondować w języku angielskim ze znajomymi, rodziną lub kompletnie obcymi ludźmi z innych krajów zweryfikowanymi za pomocą odpowiednich aplikacji. Pomoże Ci to rozwijać umiejętność pisania w języku angielskim, a także nauczysz się dzięki temu używania codziennych słów i zwrotów.
  5. Oglądaj firmy i seriale w języku angielskim – polecane jest oglądanie filmów w języku angielskim, ewentualnie wspomagając się polskimi napisami. Po pewnym czasie przestaniesz zwracać uwagę na napisy, co pozwoli Ci na rozwijanie umiejętności słuchania i zrozumienia języka angielskiego. Co ważne, nauczysz się całych zdań i wyłapywania ich znaczenia bazując na kontekście.
  6. Twórz notatki i rysunki – tworzenie własnych notatek i rysunków może być pomocne w zapamiętywaniu słów i zwrotów w języku angielskim. Wykorzystaj kreatywność i twórz notatki w formie map myśli czy rysunków, które umożliwią Ci lepsze zapamiętanie wybranych słów czy zwrotów.

Używaj języka na co dzień

Wszystkie podane przykłady zakładają używanie języka angielskiego na co dzień, gdy oglądasz telewizję czy rozmawiasz z przyjaciółmi. Pozwoli to na rozwijanie umiejętności mówienia, słuchania, czy czytania w języku obcym, bez konieczności poświęcania dodatkowych godzin na intencjonalną naukę. Pamiętaj, wykorzystanie kreatywności w nauce języka angielskiego może sprawić, że cały ten proces stanie się znacznie bardziej interesujący i skuteczny. Niewątpliwie, nauka języka angielskiego wymaga regularności i samozaparcia, ale może być jednocześnie przyjemna i kreatywna. Wykorzystaj przedstawione sposoby i pozwól swojej wyobraźni działać, nie zapominaj jednak, że warto używać języka na co dzień, a nie tylko jednorazowo przetestować powyższe sposoby.