W gorzowskiej komendzie prowadzone jest postępowanie w sprawie oszustwa ,, na wnuczka”. Mężczyzna wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, podając się za synową, która spowodowała wypadek, doprowadził do utraty przez gorzowiankę pieniędzy w kwocie 40 tysięcy złotych. Na podstawie informacji od pokrzywdzonej policjanci sporządzili portret pamięciowy.

Do przestępstwa doszło 21 listopada 2023 roku na ulicy Kosynierów Gdyńskich. Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego była pewna, że jej synowa doprowadziła do wypadku i należy przekazać pieniądze, by uniknęła problemów. Niestety była to historia stworzona na potrzeby oszustwa. Kobieta została zmanipulowana i przekazała 40 tysięcy złotych. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym gorzowskiej komendy.

Na podstawie informacji, które policjanci uzyskali od pokrzywdzonej, sporządzony został portret pamięciowy sprawcy. Mężczyzna ma mieć około 20-25 lat, wzrost ok 170 centymetrów, szczupłej budowy ciała, bez zarostu. W chwili zdarzenia ubrany w ciemną wełnianą czapkę, kurtkę zimową koloru ,,złotego”, ciemne spodnie.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 79 125 11 lub 47 79 127 00.

 

 

aspirant Ewelina Banaszek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim