MCK zaprasza na spotkanie z Michałem Worohem: W świecie antropologii i ekstremów
Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z pasją i przekraczaniem granic w Miejskim Centrum Kultury. Michał Woroch, podróżnik z niepełnosprawnością, opowie o swojej ekstremalnej wyprawie przez góry Annapurny na specjalnie zaprojektowanych łazikach. To opowieść o sile ducha, technologii służącej ludziom i o tym, jak ważne jest, by nigdy nie rezygnować z marzeń.
  1. Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 18:00 w sali widowiskowej MCK przy ul. Drzymały 26.
  2. Michał Woroch, wspólnie z Bartoszem Mrozkiem, przemierzyli trasy trekkingowe Annapurny, pokonując nie tylko fizyczne, ale i psychiczne bariery.
  3. Wykorzystano innowacyjne łaziki z napędem elektrycznym, które ułatwiły podróżowanie po trudnym terenie.
  4. Spotkanie to część cyklu „Antropologiczne poznawanie świata”, ukazującego, jak podróże wpływają na rozumienie ludzi i świata.

Michał Woroch to osoba, która nie pozwala, by jakiekolwiek ograniczenia stały na drodze do realizacji swoich pasji. Jego wyprawy, w tym przejazd z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki na Alaskę, inspirują i motywują. Laureat prestiżowych nagród, w tym Kolosy 2019 i Travelery National Geographic 2018, jest dowodem na to, że marzenia są po to, by je realizować. Jego podróżnicze dokonania, uwiecznione na licznych zdjęciach, były prezentowane w renomowanych publikacjach zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wydarzenie to będzie nie tylko okazją do poznania niezwykłych historii z podróży, ale również do zrozumienia, jak technologia może wspierać ludzi w pokonywaniu granic fizycznych i psychicznych. Warto przyjść i posłuchać, jak determinacja, pasja i nowoczesne rozwiązania technologiczne łączą się, tworząc opowieść, która inspiruje i pokazuje, że niemożliwe nie istnieje.

Wstęp na spotkanie jest wolny, co daje wyjątkową okazję, by osobiście spotkać się z Michałem Worochem i zaczerpnąć inspiracji do podążania za własnymi marzeniami. To spotkanie, które przekracza granice możliwości, pokazując, że każdy z nas może osiągnąć więcej, niż mu się wydaje.


Wg inf z: MCK