Prezydent Gorzowa omawia kwestie edukacji w Ministerstwie Nauki
W obliczu niedawnej tragedii, która dotknęła Akademię im. Jakuba z Paradyża, lokalne władze nie pozostają obojętne. Spotkanie prezydenta Gorzowa z przedstawicielami ministerstwa nauki może otworzyć drogę do odbudowy i wsparcia dla uczelni.
  1. Prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, odbył ważne rozmowy w Warszawie.
  2. Spotkanie z wiceministrem Maciejem Gdulą zakończyło się obietnicą wsparcia.
  3. Wsparcie ma być adekwatne do skali wyzwań związanych z odbudową uczelni.
  4. Wizyta wzmocniła nadzieje na szybką odbudowę i powrót do normalności akademickiej.

Wizyta prezydenta Wójcickiego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyniosła konkrety. "Z doświadczenia wiem, że najważniejsze są relacje bezpośrednie. Ustalenia, które zapadają wtedy są naprawdę wiążące. Dlatego zdecydowałem się na wyjazd do Warszawy i rozmowy w ministerstwie, dotyczące możliwości wsparcia dla Akademii im. Jakuba z Paradyża. Oczywiście w kontekście tragicznego pożaru, do którego doszło w budynkach naszej gorzowskiej uczelni" - mówi Jacek Wójcicki.

Podczas spotkania z wiceministrem Gdulą, prezydent miasta uzyskał zapewnienia o wsparciu. "Podczas spotkania pan minister Gdula zapewnił mnie, że miasto może liczyć na wsparcie. Będzie ono adekwatne do skali wyzwań. Przyjmuję te słowa z nadzieją jako gwarancję odbudowy gorzowskiej uczelni i odzyskania przez nią w pełni możliwości kształcenia" - relacjonuje prezydent Wójcicki.

Informacje te są promykiem nadziei dla studentów, kadry akademickiej, a także całej społeczności, która związana jest z uczelnią. Wizyta ta stanowi krok w kierunku odzyskania przez Akademię im. Jakuba z Paradyża dawnej świetności i możliwości, które oferowała przed nieszczęśliwym wypadkiem.


Źródło: UM Gorzów Wielkopolski